Reformierakond seisab elukestva spordi eest

Uudis
|
13.12.2006

Reformierakond avalikustas täna märtsivalimiste programmiteesid spordipoliitikast. Erakond soovib, et spordipoliitika looks harrastus- ja tervisespordi edendamise kaudu kõigile Eestimaa inimestele eeldused täisväärtuslikuks, tervislikuks ja pikaks eluks.

Erilist tähelepanu soovib erakond pöörata sportimis- ja kehakultuuriharjumuste kujundamisele noores eas nii, et elluastujatel oleks tervisespordiga tegelemise loomulik vajadus, mis jääks saatma kogu eluks. “Koolisporti ning kehalist kasvatust tuleb muuhulgas tähtsustada kui riigikaitse olulist koostisosa,” sõnas kaitseminister Jürgen Ligi.

Reformierakond tahab arendada välja programmi lapseootel emade ja väikelaste tervisevõimlemise ja ujumise toetamiseks. Praegusele riiklikule programmile – „kõik 2.klassi lapsed ujuma”, – tahab erakond lisada ujumise korduskursused kõigile 6.klasside lastele.

Reformierakond soovib iga lapse kohta kehtestada 2000 kroonise aastase huviringiraha, mida saab muuhulgas kasutada noortespordi finantseerimiseks ja luua nii lapsevanemale valikuvabaduse oma lapse sportliku arengu tagamiseks. Lisaks tuleb parandada sportimistingimusi koolides ja suurendada treenerite väljaõpet.

“Jätkata tuleb programmiga, mille kohaselt peab igas maakonnakeskuses olema korralik staadion ja igas maakonnas korralik ujula,” lausus Reformierakonna aseesimees Urmas Paet. “Riik peab enam tähelepanu pöörama ka erivajadustega inimestele sportimisvõimaluste loomisele ning nende sportlikku tegevust toetama,” lisas ta.

Saavutusspordis on Reformierakonna hinnangul tänane toetussüsteem ennast õigustanud ja sellega tuleb jätkata, suurendades aasta aastalt tippsportlaste rahastamist, et nende treeningtingimused oleksid parimad ning osavõtt suurvõistlustest probleemivaba. Uudse mõttena tahab Reformierakond luua riikliku tugisüsteemi rahvusvaheliste spordi suurvõistluste, sealhulgas Euroopa- ja maailmameistrivõistluste ning maailma karikavõistluste etappide läbiviimise toetamiseks ning toetada nende korraldamist Eestis.

Reformierakond on varem avalikustanud teesid kokku kaheteistkümne eluvaldkonna kohta. Kõik valimisteesid leiab erakonna kodulehelt www.reform.ee.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt