Reformierakond seadis eesmärke 2009. aasta valimisteks

Uudis
|
20.10.2007

Laupäeval Pärnus kogunenud Reformierakonna volikogul tehti vahekokkuvõte kaks aastat tagasi toimunud valimistest ning seati eesmärke 2009. aastaks.

Reformierakonna eesmärk on võita valimised väga paljudes erinevates kohtades üle riigi. Erakonna Riigikogu fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul tuleb üle Eesti kohalikes omavalitustes tööd alustada juba täna.

„Naljaga pooleks võib öelda, et üks pronkssõdur istub Tallinnas veel linnavalitsuses. Meie eesmärk on ka see seaduslike valimiste teel sealt ära viia,” lausus Pentus volikogul.

Pentuse sõnul ei ole Tallinna linnavalitsus täna oma tööga hakkama saanud: „Tegudest on jäänud kõlama vaid erakordselt nahaalsed korteritehingud ja ähmaste tagamaadega otsused. Ühtegi suurt ja linnaelanike jaoks olulist muudatust pole Keskerakonna kaheaastase valitsemise jooksul teha suudetud. Pealinn lihtsalt vajab muutust.”

Reformierakond sõnastas eesmärgiks Tallinnas valimised võita juba juunis toimunud erakonna Üldkogul, mil Reformierakonna esimees Andrus Ansip nimetas erakonna järgmise kahe aasta eesmärkideks valimiste eel antud lubaduste täitmist ning inimese-keskse lähenemise toomist ka Eesti nendesse kohalikesse omavalitsustesse, kus Reformierakond täna esindatud pole.

„Eesti omariiklus, selle maa hoidmine ja selle maa paremaks muutmise nimel igal võimalikul viisil panustamine peab olema ühtviisi omaks võetud põhimõte kõigis omavalitsustes. Ka neis, kus aprillisündmuste ajal levis oblastimentaliteeti. See oblastimentaliteet, head reformierakondlased, tuleb välja rookida,“ lausus Ansip suve hakul erakonnakaaslastele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt