Kristiina Ojuland valiti Euroopa liberaalide asepresidendiks

Uudis
|
20.10.2007

Eile õhtul Berliinis toimunud kongressil valiti Riigikogu asespiiker Kristiina Ojuland Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei asepresidendiks.

„Eesti on üks väikseima rahvaarvuga ELi liikmesriike ja just seepärast on eriti oluline olla otsustamise juures, olla valitud üle-Euroopaliste struktuuride juhtorganitesse. Sest kui räägime kõrgemalt on meid kaugemale kuulda,” rõhutas Ojuland selle ameti olulisust.

Euroopa liberaalide ühenduse juhatuse neljale kohale oli viis kandidaati ning neist kõige suurema toetuse sai Kristiina Ojuland.

Kristiina Ojuland oli Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Reformipartei asepresident ka 1999. kuni 2002. aastani, mil ta määrati Eesti Vabariigi välisministriks.

2007. aastast on Kristiina Ojuland Riigikogu esimene aseesimees.

Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) viib kokku ühiste liberaalsete, demokraatlike ja reformi ideaalidega poliitilised parteid enam kui 30 Euroopa riigist.

Kristiina Ojulandi kandidatuuri Euroopa liberaalide aseesimehe kohale esitas Reformierakonna esimees ja Eesti peaminister Andrus Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt