Reformierakond: Savisaare müügimaks on Kreeka moodi majandamise tulemus

Uudis
|
30.05.2010

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on 1.juunil jõustuva Tallinna müügimaksu näol tegemist üleriikliku maksuga, mis koormab kõige enam just väiksema sissetulekuga inimesi ja pensionäre.

„Tallinna müügimaksu kehtima hakkamisega tõusevad hinnad üle kogu Eesti, sest suured poeketid tõstavad hindu ühtselt. Kõige valusamalt annab hinnatõus tunda väiksema sissetulekuga inimestele,” ütles Holsmer.

„Müügimaks on Tallinna kehva rahandusliku olukorra peegeldus. Kui selline Kreeka moodi majandamine pealinnas jätkub, ootab Tallinna pankrot,” märkis Holsmer “Uue maksu kehtestamise asemel peaks linnavalitsus hoopis säästlikumalt käituma ning vähendama tegevus- ja majandamiskulusid.”

Holsmer lisas, et müügimaksuga kaasnevad ettevõtetele suured rahalised kulud seoses süsteemide ümbertegemisega ning kõik selle maksab taas kinni tarbija. “Tallinna kaupmehed on müügimaksu sisseviimisele kulutanud 25-30 miljonit krooni,” lausus Holsmer.

„Müügimaks on nii Eesti elanike kui ettevõtete jaoks ebamõistlik täiendav koormus. Selgunud on ka müügimaksu võimalik vastuolu Euroopa Liidu käibemaksu- ja aktsiisidirektiiviga. Samuti on müügimaksu kehtestamise vastu kaupmeeste liit ja kaubandus-tööstuskoda,” sõnas Holsmer.

Müügimaks hakkab kehtima 1.juunist ning Tallinna linnavalitsus loodab sellest teenida 150 miljonit krooni.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt