Reformierakond: Savisaare kauplemine on häbematu

Uudis
|
11.12.2007

Savisaare valmisolek kaubelda maamaksu mitmekordistamise üle näitab, et tahte korral võiks linnavalitsus sellest suuremate probleemideta loobuda, arvab Tallinna volikogu Reformierakonna aseesimees Ülle Rajasalu.

Rajasalu sõnul sobiks Savisaare pakkumine loobuda maamaksu mitmekordistamisest tingimusel kui riik loobub kütuseaktsiisi tõstmisest rohkem Türgi turukauplejatele kui Tallinna linnapeale.

“Kütuseaktsiisi tõusust saame loobuda ainult siis, kui astume välja Euroopa Liidust. Arvestades kellega Savisaarel viimasel ajal väga soojad suhted on, võib muidugi arvata, et ta vaataks hea meelega, kuidas meie riik pööraks näo tagasi ida poole. Savisaar pakub tehingut, mille vastuvõtmine oleks rumal ja kahjulik,” lausus Rajasalu.

„Et Savisaar oli kunagi vastu Eesti liitumisele Euroopa Liiduga, ei tähenda veel seda, et Eesti peaks ja valitsus oleks õigustatud ütlema lahti liitumisel võetud kohustustest. Elektriaktsiisi rakendamine toimub Savisaare kui eelmise majandusministri algatusel. Aktsiiside ennaktõus on vajalik, et Eesti saaks võimalikult lähemas tulevikus võtta Euro kasutusele. See ei ole riigipeade suva, ega riigikassa täitmine nagu Tallinna linna puhul,” võttis Rajasalu teema kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt