Luik: Igale lapsele lasteaiakoht

Uudis
|
11.12.2007

Riigikogu võttis täna vastu seaduse, mis viib ellu valitsuskoalitsiooni ühe olulisema pere- ja regionaalpoliitilise programmi „Igale lapsele lasteaiakoht!”

„Antud seadusemuudatusega eraldatakse riigieelarvest kohaliku omavalitsuse üksustele toetust lasteaiakohtade loomiseks, õpikeskkonna arendamiseks ja lasteasutuste õpetajate palgavahenditeks, ” sõnas reformierakondlasest Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

Kohalikke omavalitsusi hakatakse toetama uute lasteaedade rajamisel ja olemasolevate remontimisel. Samuti hakatakse omavalitsusi toetama lasteaia õpetajatele põhikooli õpetajaga samaväärse palga maksmisel.

Luige sõnul eraldatakse vahendid tingimusel, et kohaliku omavalitsuse üksus lisab riigieelarvest eraldatavale toetusele täiendavalt valla- või linnaeelarve omavahendid.

„Täna, kus lasteaiakohtade nappus on piirkonniti üsna teravaks probleemiks kujunenud, on viimane aeg midagi ette võtta. Olen veendunud, et juba lähiajal suureneb lasteaiakohtade arv ning paranevad lasteaiaõpetajate töö tingimused ja sissetulek erinevates piirkondades üle Eesti, ” lisas Luik
 
Detailsemad toetuse eraldamise ja kasutamise tingimused, korra ning omaosaluse suuruse kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega.

Järgmisel ja ülejärgmisel aastal on kohalike lasteaedade finantseerimise toetamiseks plaanitud 300 miljonit krooni. Sellele järgneval kahel aastal juba 400 miljonit.

Antud seadusemuudatus jõustub juba 2008. aasta 1. jaanuaril.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt