Reformierakond: Savisaar jätkab „kõik teised on süüdi“ poliitikat

Uudis
|
04.04.2008

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Remo Holsmeri sõnul võib linnapea Savisaare vastusest Tallinna opositsioonile välja lugeda täpselt seda, mida fraktsioonid linnapeale ette heitsid.

„Minu arust oli linnapea vastuskiri äärmiselt pealispindne ja keskendus kuupäeva täpsustustele mitte opositsioonifraktsioonide kriitikale vastamisega,“ ütles Holsmer. Ta lisas: „5. aprillil aasta tagasi valisid keskerakonna liikmed Tallinna volikogus linnapeaks Edgar Savisaare ja mingit kalendrit pole linnapeal meile vaja kinkida. Volikogu istungi toimumiste kohta soovitaks Saviaarel küsida abi volikogu esimehelt Toomas Vitsutilt.“

„Ilmselt tasuks meil hoopis uuesti saata linnapeale üle linlaste 7000 allkirja, mille kogusime eelmise aasta lõpus maamaksu tõusu vastu. Ja linnapeale tasub meelde tuletada, et möödunud aastal kogus Eesti Rahvuslik Liikumine tema vastu ligi 100 000 allkirja,“ lisas Holsmer.

”Vastusest võib järeldada, et maamaksu tõusu ei pidurdata ja k-propaganda jätkub täie hooga. Kalevipoja kuju projekti ei külmutata ja linlased saavad „rõõmsalt edasi sõita“ kuumaastikuks muutunud Tallinna teedel.”

Holsmeri sõnul peegeldas linnapea vastuskiri täpselt seda, mida opositsioonierakonnad linnapeale ka ette heitsid ehk vastandumist riigile. „Ametis olevale valitsusele vastandumist tunnistas ju Savisaar oma kirjas isegi,“ ütles Holsmer. „Kõigis oma hädades ei saa aga peaministrit süüdistada.“

 „Mis puudutab linnaeelarvet, siis linn on jätkuvalt aastas jooksvalt üle 1 miljardi krooni miinuses,“ lisas Holsmer „Võtab ju linn sel aastal 500 miljonit krooni laenu, müüb 400 miljoni krooni eest linnavara ja loodab saada maamaksu tõusust täiendavalt 200 miljonit krooni. Ja seda kõike selleks, et katta oma priiskavat juhtimisstiili.“ Sellest tulenevalt soovitab Reformierakonna fraktsioon linnavalitsusel kriitiliselt üle vaadata oma kulutused.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt