Opositsiooni kiri Tallinna linnapea Savisaarele

Uudis
|
04.04.2008

5. aprillil täitub Edgar Savisaarel aasta Tallinna linnapeana. Linnavolikogu opositsioonierakonnad saatsid Edgar Savisaarele avaliku kirja, kus anti hinnang linnapea tegemistele ja tehti konkreetsed ettepanekud, mida peaks linnas muutma. Reformierakonna, Isamaaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni hinnangul jäävad Edgar Savisaare poolt juhitud linnavalitsuse valitsemisaastat meenutama suurejoonelised k-korteritehingud, maamaksu tõus ning propagandakulude meeletu kasv.

Avalik kiri on toodud allpool:

 

—————————————————————

 

Linnavalitsuse tegemistest viimase aasta jooksul

5.aprillil saab Teil [Edgar Savisaar] täis üks aasta Tallinna linnapea toolile asumisest. Juba esimeste ametis oldud nädalate jooksul, aprillis 2007 pidasite vajalikus vastanduda linnapeana Eesti riigile ja see vastandumine on aina süvenenud, võttes tänaseks juba võõrandumise mõõtmed. Erinevalt oma eelkäijast olete sihikindlalt muutnud Tallinna keskparteiliseks bütsantslikuks vürstiriigiks, millel on oma telekanal, ajalehed, politsei, tähtpäevad ja aumärgid. Linnavolikogu opositsioonierakonnad tõdevad kahetsusega, et Tallinna linnapea liigub hoopis teises ja absoluutselt ebakohases poliitilises paradigmas kui Eesti Vabariigi poliitika. See on justkui paralleelne ühiskond, kus kehtivad ainult ühed –   keskerakondlikud – väärtused, mida meie ei saa aktsepteerida ega toetada.

Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et Teie poolt viljeletav juhtimisstiil teeb Tallinnale kahju. See on eriti kahetsusväärne praegu, sest Tallinnast saab 2011. aastal Euroopa kultuuripealinn, mis tähendab, et Tallinnast sõltub kogu Eesti maine Euroopas ja kaugemalgi.

Soovime Teile meelde tuletada sedagi fakti, et 63-st volikogu liikmest said vaid 32 keskparteisse kuuluvat liiget oma valijatelt mandaadi. Ülejäänud 31 volikogu liiget esindavad samuti Tallinna elanikke, oma valijaskonda.

Olete meedia vahendusel alati rääkinud, et soovite ja ka teete konstruktiivset koostööd opositsiooniga. Tegelikkuses see aga nii ei ole. Tuletame meelde, et Te ei ole Keskerakonna linnapea, vaid Tallinna linnapea, kellel linna edukaks ja tasakaalustatud juhtimiseks tuleb arvestada  ka opositsioonipoliitikute arvamuste ja ettepanekutega.

Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonid tahavad, et lõpeks senine ainult oma parteile ja valijaskonnale suunatud, ülbe ja enesekeskne valitsemisstiil.

Meil on Teile kolm ettepanekut, et muuta Tallinna linna juhtimine  linnaelanikele vastuvõetavamaks:

– toetada volikogus algatatud eelnõud, millega alandataks maamaks 2007. aasta tasemele. Nii Toomas Vitsut kui ka Jaanus Mutli on ajakirjandusele öelnud, et ühelegi linnakassasse laekunud kroonile pole külge pandud silti, milleks seda kasutada tohib või kasutatakse. Seega pole teile endalegi tõsiselt võetav jutt maamaksu tõstmisest laekuvate summade suunamine kanaliseerimisse;

– lõpetada maksumaksja raha eest ostetavate saadete edastamine Kalev Spordis ja lõpetada vastav leping telekanaliga. Me mõistame, et Keskerakond on Tallinnas populaarsust kaotanud, kuid selline eetriaja ostmine ja tendentslik kasutamine ei kuulu linnaraha kasutamise heade tavade hulka. Oma populaarsust tuleb tõsta õige juhtimisstiiliga, mitte odava propaganda abiga.

– külmutada ebamõistlikult kallis Kalevipoja kuju ehitamise projekt. Selle arvelt vabanenud vahendid suunata Tallinna teede rekonstrueerimisse ja tõsta lasteaedade pearaha.

Härra linnapea, soovitame Teil võtta neid ettepanekuid kuulda, et taastada usaldust linnavalitsuse ja linnakodanike vahel.

 
04.04.2008
 

Remo Holsmer
Reformierakonna fraktsiooni esimees

Matti Tarum
Isamaaliidu fraktsiooni esimees

Maimu Berg
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt