Reformierakond: Res Publica on olnud hea koalitsioonipartner

Uudis
|
18.09.2004

Reformierakonna aseesimees Kristiina Ojuland ütles täna Res Publica üldkogul peetud tervitussõnavõtus et Res Publica on olnud hea koalitsioonipartner. “Ehkki valitsuskoostöö meie kahe erakonna vahel ei ole olnud küll mitte alati pilvitu – on see kokkuvõttes olnud siiski päris hea,” sõnas Ojuland.

Ojuland tänas Reformierakonna nimel Res Publicat tänada senise ja jätkuva toetuse eest selliste Eestile oluliste sammude teostamisel nagu vanemahüvitis ja tulumaksu alandamine. “Just sedasorti, tegudele, mitte üksnes sõnadele tuginev koostöö kasvatabki vastastikust usaldust, mille puudumist erakondadevahelistes suhetes sageli ette heidetakse,” rõhutas Ojuland. Ta lisas et Res Publicat tuleb kindlasti tunnustada ka truuks jäämise eest konservatiivsele eelarvepoliitikale, mis on olnud üks Eesti eduka majandusarengu selgrooge.  “Taolise koostöö jätkamine annab lootust suurte, Eestile oluliste asjade ärategemiseks ka tulevikuks. Ja seda lootust on Eestile täna kindlasti vaja,” ütles Reformierakonna aseesimees.

Kristiina Ojulandi sõnul need, kes ütlevad, et Res Publica on oma tulekuga Eesti poliitikamaastiku täiesti uueks loonud, kindlasti liialdavad. “Kuid eksivad needki, kes ütlevad, et Res Publical ei ole olnud Eesti poliitikale mingisugust taganttõukavat positiivset mõju. Res Publical on kindlasti oma positiivne roll. Ennekõike on see suur tahtmine ja valmisolek vaadata asju värske pilguga, tõstatada uusi suuri küsimusi. See on olnud vajalik ja on ka edaspidi,” tõdes Ojuland, kes soovis Res Publica kongressile Reformierakonna liberaalse pere poolt kainet meelt ja selgeid valikuid.

Kommenteerides paremjõudude võimalikku ühinemist ütles Reformierakonna aseesimees Ojuland, et suure paremerakonna moodustamine on olnud Eesti parempoolsete poliitikute Suur Idee juba rohkem kui 10 aastat. “Aga sellest rääkimine ja mõtisklemine on osutunud alati lihtsamaks kui tegudeni jõudmine. Põhimõtteliselt on see kindlasti ka täna kaalumist vääriv idee,” nentis Ojuland.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt