Reformierakond: presidendi otsevalimise seadus on praegu puudulik

Uudis
|
08.03.2005

Riigikogu hääletusel põhiseaduse muutmise üle presidendi otsevalimine seadustamiseks toetas Reformierakonna fraktsioon ettepanekut seaduse menetlemine katkestada.

Riigikogu tänasel (08.03) hääletusel põhiseaduse muutmise üle presidendi otsevalimine seadustamiseks toetas Reformierakonna fraktsioon ettepanekut seaduse menetlemine katkestada.

“Seaduse praegune tekst ei vasta koalitsioonipartnerite poolt kokku lepitule ja on ka juriidiliselt ebatäiuslik,” ütles Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mait Klaassen. Seaduseteksti puudulikkust praegusel kujul näitab Klaasseni sõnul parlamendisaalis kõlanud opositsiooni kriitika, millega Reformierakonna fraktsioon osaliselt nõustub. Mis puutub presidendi otsevalimise seadustamisse, siis see on Klaasseni sõnul koalitsioonileppega kokku lepitud ja koalitsioonilepet keegi kahtluse alla ei sea.
“Soovime aga, et nii tähtsas küsimuses ei talitataks uisapäisa ja põhiseaduskomisjon teeks seaduse teksti kallal tööd nii, et see vastaks ühiskonna ootustele ja parlamenti ei saaks hiljem süüdistada praagis,” lausus Klaassen.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt