Reformierakond: Peeter Võsa film naeruvääristab Tallinna linnavõimu

Uudis
|
17.01.2010

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Martin Kukk juhtis tähelepanu, et seoses Peeter Võsa filmiga üles kerkinud segased asjaolud näitavad Tallinna linnavalitsuse ebakompetentsust hinnata linna poolt toetusteks makstud summade kasutamist.

„Naeruväärne on kuulata Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni selgitusi, et toetuse andja ehk Tallinna linn ei ole pädev hindama kõnealuse filmi kuluartiklite osakaalu ja põhjendatust,” ütles linnavolikogu revisjonikomisjoni reformierakondlasest liige Martin Kukk.

Kuke sõnul on kummaline, et Tallinna linnavõim käsitleb filmi eelarvet kuluaruandena ning loeb selle põhjendatuks, seda enam, et mitmed sõltumatud eksperdid on hinnanud samalaadse teose tootmiseks neli korda väiksema summa.

„Tekib küsimus, milleks kulutati teose tootmiseks mõeldud 400 000 krooni tallinlaste raha ning kas kulutused on tehtud heas usus saavutada võimalikult hea tulemus,” märkis Kukk. „Kindlasti teen revisjonikomisjonile ettepaneku kõnealuse filmiga seoses tekkinud küsitavusi arutada.”

Revisjonikomisjoni liige Martin Kukk saatis abilinnapeale Kaia Jäppinenile arupärimise, milles soovib filmi tootmiseks tehtud kulutuste hindamist ja projektiga seotud kuludokumentide esitamist revisjonikomisjonile.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt