Reformierakond: lasteaedade rahastamine on Keskerakonna aasta vale

Uudis
|
15.01.2010

Tallinna linnavõimu taganemine senisest lubadusest mitte vähendada lasteaedade rahastamist on Keskerakonna valelikkuse musternäidis, krooni devalveerimise ja pensionide vähendamise hirmujuttude kõrval, leiab linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

Holsmer meenutas, et Tallinna linnapea on korduvalt lubanud jätta lasteaeade rahastamise sel aastal 2009. aasta tasemele. “Nüüdseks on sellest lubadusest taganetud ning lasteaedade eelarved vähenevad reaalselt ikkagi 10-20%,” ütles Holsmer.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare allkirjastatud määrus kinnitas lasteaedadele makstava toetuse summaks tänavu 25 296 krooni lapse kohta. Möödunud aastal oli pearaha suurus 31 824 krooni.

Linnapea kinnitas volikogus eelarvet kaitstes: “Kärpeid võrreldes tänavusega ei tehta ka lasteaaedade ülapidamiskuludes”. „Kui võrrelda seda lubadust nüüd välja antud käskkirjaga, siis on selgunud Keskerakonna aasta vale,” märkis Holsmer.

„Ootamatu eelarve vähendamine mõjutab eriti valusalt väiksema arvu rühmadega lasteaedu,” lausus Holsmer. „Sellest tulenevalt on lasteaiajuhatajad valiku ees, kas koondada personali või vähendada niigi väikeseid palkasid. Mingist jooksvast remondist või õppevahendite soetamisest ei saa juttugi olla.”

Holsmer lisas, et abilinnapea Jäppineni väiteid, et lasteaedade majandamine muudeti pearaha vähendamisega efektiivsemaks, on ühe suure vale katmine järgmise valega.

“Pearaha on lasteaedade rahastamise alus. Kui seda vähendatakse, väheneb ka lasteaedade rahastamine, mille tõttu kannatavad juba niigi kitsastesse oludesse sunnitud lapsed,” nentis Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt