Reformierakond peab maamaksu tõstmise kava räigeks

Uudis
|
27.11.2007

Reformierakonna fraktsioon Tallinna volikogus peab linnavalitsuses arutlusel olevat ideed tõsta maamaksu kahe ja poole kordseks põhjendamatuks ja soovib hoopis maamaksu kaks korda vähendada.

Keskerakonna plaan tõsta tunduvalt maamaksu näitab Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ülle Rajasalu arvates räiget ükskõiksust linnaelanike suhtes. „Nii paneb linnavalitsus maaomanikud olukorda, kus karistab neid Tallinnas elamise eest. Ja seda hoolimata, et isegi praegune maamaks on ebaõiglane omanike suhtes,” lasus ta.

Rajasalu sõnul võib juba täna tuua ebaõiglase maamaksu kohta palju näiteid, kus eramajade omanikud maksavad linnale oma kinnistult sadades kordades suuremaid summasid kui korterite omanikud. „Näiteid on tuhandeid, kuid omandimaksude kehtestamise üks põhimõtteid on, et maks ei tohi sundida kedagi oma omandist loobuma. Paljudes piirkondades, eriti Nõmmel, Pirital ja Lillekülas on valulävi selles osas juba ületatud,” lausus ta.

Ülle Rajasalu sõnul on Reformierakonna idee vähendada esialgu täna kehtiv 0,6 protsenti maa maksustamishinnast aastas 0,3 protsendini, hiljem aga maamaks kui üks omandil põhinevaid  makse üldse kaotada. Vastava eelnõu andis Reformierakonna fraktsioon volikogule eelmisel istungil.

Tallinnas maamaksu kaotamine oli Reformierakonna üks valimislubadusi 2005. aasta valimistel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt