Pentus: devalveerimispaanikast tuleb õppida

Uudis
|
27.11.2007

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul võis devalveerimispaanika tulla hoopis kasuks, sest kui varem elasid eestimaalased kahe erineva keelega inforuumides, kus ka autoriteedid erinesid, siis nüüd on loodetavasti sündmused õpetanud enam usaldama riiki ja valitsust.

„Valitsus, Eesti Pank, Riigikogu liikmed ja paljud teised on alati kinnitanud, et krooni ei ähvarda devalveerimine. Kui seekord piisas paanika tekitamiskeks Öise Vahtkonna koduleheküljel valede levitamisest, siis järgmine kord ei juhtu see enam kindlasti nii kergelt,” lausus ta.

Pentus rõhutab, et  kindlasti ei saa süüdistada neid inimesi, keda peteti valedega oma kroone ümber vahetama. “Nemad on pahatahtliku rünnaku ohvrid. Kindlasti ei luba nad teist korda ennast haneks tõmmata ja meeles tuleb pidada, et lõppude lõpuks taheti petta ju meid kõiki.”

Lisaks kinnitas Pentus veelkord, et krooni devalveerimine ei ole võimalik. „Selleks oleks tarvis Riigikogu ja valitsuse otsust ning tean, et kummalgi pole sellist lollust plaanis. Eesti krooni devalveerimine on välistatud, kurss jääb võrduma 15,6 euroga,” kinnitas Reformierakonna aseesimees.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt