Reformierakond pärib Taavi Aasalt aru Keskerakonna enesereklaami kohta PBK-s

Uudis
|
26.01.2018

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon andis eilsel volikogu istungil üle arupärimise, millega küsitakse linnapea Taavi Aasalt põhjalikke selgitusi Keskerakonna propaganda kohta kohta PBK telekanalis.

Tallinna linn on ostnud PBK telekanalilt saateid alates 2011. aastast. Tänavu on kuuldavasti saadete tellimiseks ettenähtud ligikaudu 660 000 eurot,” ütleb Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal. “Taavi Aas räägib PBK-le raha maksmise põhjuseks olevat vajaduse infot edastada. Pressis on ilmunud põhjalik Oleg Samorodni analüüs, et Keskerakond kasutab PBK-d siiski pigem enesereklaamiks maksumaksja raha eest,” sõnab ta.

Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Eerik-Niiles Kross selgitab, et arupärimisega küsitakse selgitusi linna poolt PBK-lt tellitavate saadete eesmärgi ja sisu kohta. “Tahame saada Aasalt vastuseid, kus ja kuidas on sõnastatud saadete “Tere hommikust, Tallinn!”, “Meie pealinn” ja “Vene küsimus” eesmärk. Linn soovib PBK-lt oma saadete suurt kattuvust, ent nende sisu jäetakse olemasolevatel andmetel ametlikes dokumentides üldse formuleerimata. Sisuliselt linn justkui ei teagi, mida ta täpselt poole miljoni eest aastas ostab. Kes siis teab? Tahame teada, kes vastutab linna poolt saadete sisu eest ja kuidas täpselt saadete sisu telekanaliga üldse kokku lepitakse,” ütleb Kross. “Lisaks küsime põhjendust selle kohta, miks ei ole linn kui saadete tellija teinud tootjale ülesandeks tagada saadete apoliitilisus ja saatejuhtide poliitiline erapooletus.”

“Eraldi küsimus on muidugi, et kui väidetavalt on tegemist “linna teavitusega”, siis miks esinevad linna raha eest toodetud saadetes regulaarselt Keskerakonna poliitikud, kes ei ole üldse Tallinna ametnikud,” lisab Kross. “Tegemist võib olla linna raha eesmärgipäratu kulutamisega, mis kindlasti ei mahu Eestis kehtiva eelarvepoliitika ja riigihangete seaduse mõtte raamidesse,” ütleb ta.

Arupärimisele kirjutasid alla Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Eerik-Niiles Kross, Kristen Michal, Õnne Pillak, Ants Leemets, Taavi Rõivas, Remo Holsmer, Arto Aas, Heidy Purga, Kaupo Nõlvak, Ivi Eenmaa, Ülle Rajasalu ja Liis Klaar.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt