Reformierakond päri IMF-iga

Uudis
|
08.02.2007

Reformierakond nõustub tänases Eesti Ekspressis toodud IMF-i töötajate hinnanguga, mille kohaselt seab tootlikkusest kiirem palgatõus ohtu Eesti kiire arengu jätkumise.

Reformierakonna majanduspoliitika töögrupi liikme Taavi Rõivase sõnul viitab IMF nii Keskerakonna kavandatava riigiametnike järsu palgatõusu kui tarbimislaenude kiire kasvu ohtlikkusele. “Võrreldes Iirimaad ja Portugali tuuakse selgelt välja, et tootlikkusest kiiremini ei saa palgad pikaajaliselt kasvada. Eesti valik peab olema pigem Iirimaa kui Portugali tee ehk teisisõnu peame jätkama liberaalse majanduspoliitika kursil,” lisas Rõivas.

“On selge, et SMS-laenude ja Savisaare trükipressi toel Eesti majandust pikaajaliselt ei arenda,” ütles Taavi Rõivas, kelle sõnul kasvavad palgad tänu kiirele majandusele, mitte vastupidi. Rõivas toonitas ka, et eraisikute investeeringutel on Eestis kasvuruumi ning selle hoogustamiseks on Reformierakonnal konkreetne ettepanek: “Meie majandussteesides sisaldub lubadus vabastada eraisikute aktsiainvesteeringutelt saadav tulu tingimusel, et aktsiate müügist saadav raha investeeritakse 90 päeva jooksul edasi.”

Reformierakondlase sõnul on Reformierakonna ja Keskerakonna lubadused suurest palgast sama erinevad kui Iirimaa ja Portugali tee – Keskerakond lubab kõik hetkega muinasjutuliselt rikkaks teha, Reformierakond lubab jätkata liberaalse poliitikaga, mis viib suurema jõukuseni ning mis omakorda toob suuremad palgad.

Rõivase hinnangul nähtub esitlusest selgelt ka tõsiasi, et Eesti majandus on lõunanaabrite omast selgelt konkurentsivõimelisem. “Eeskätt viitab IMF võimalikele ohtudele ning ei sea kahtluse alla Eesti majandusedu kui sellist,” lisas Rõivas.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt