Algatatakse Õismäe miljööväärtuslikuks kuulutamine

Uudis
|
08.02.2007

Haabersti halduskogu esitab täna pärastlõunal Tallinna Linnavolikogule ettepaneku algatada Väike-Õismäe miljööväärtuslikuks kuulutamise protsess. Eelnõu soovib kehtestada ühtsed reeglid, mis keelavad näiteks rõdude ühekaupa kinniehitamise. Samuti näeb eelnõu ette majade renoveerimise tüüpprojektide ning värvigammade loomise, et tagada asumi ühtsus.

Eelnõu seab piirangu fassaadi kattematerjalidele (eelistades kergkrohvi ja krohvi imitatsiooniga katteplaati ning lubades profiilplekki vaid erandjuhul 16-kordsetel hoonetel) ning teeb ettepaneku seinte ja rõdupiirete toonide osas. Väike-Õismäe majadele ei lubata ehitada kaldkatuseid.

“1990ndate aastate teises pooles alustati esimeste majade renoveerimisega ning rõdude ühekaupa kinniehitamisega. Enamik rõdude renoveerimisi on tehtud ilma ehitusloata ning linnaosavalitsuse kooskõlastuseta,” ütles halduskogu esimees Taavi Rõivas: “Tagajärjeks on palju erinevaid lahendusi (klaasimine, heledad raamid, tumedad raamid, erinev ruutude arv jne.) ning sellest tulenevalt majade eklektiline välisilme.”

Rõivase sõnul on Haabersti linnaosa elanikke esindav halduskogu teemat arutanud kolmel järjestikusel koosolekul ning leppinud eelnõus toodud põhimõtetes kokku konsensuslikult.

Väike-Õismäest saab Tallinna Linnavolikogu positiivse otsuse korral esimene miljööväärtuslik paneelelamurajoon Eestis. Siiani on Tallinnas kaitse all 9 asumi (Kadrioru, Kalamaja, Kassisaba, Laevastiku, Nõmme, Pelgulinna, Rotermanni kvartali, Süda-Tatari kvartali ning Veerenni-Herne-Magasini-Õilme tänavate piirkonna) miljöö.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt