Reformierakond: opositsioon peaks segaduse külvamise asemel sisulist tööd tegema

Uudis
|
16.10.2008

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus nimetas vastutustundetuks tänast opositsiooni
ettepanekut 2009. aasta riigieelarve menetlusest välja hääletada.

“Selle asemel, et mängida poliitilisi mänge ja itsitada nurga taga pihku öeldes, et mida halvem valitsusliidule, seda parem opositsiooniparteidele, tuleks opositsioonil näidata, et nad on suutelised ka sisuliseks tööks. Opositsiooni soov 2,5 kuud enne aasta lõppu tekitada riigis totaalne segadus järgmise aasta eelarve menetlusest välja hääletamise läbi on lihtsalt vastutustundetu. Selliste mängude asemel ootame opositsioonilt sisulise töö tegemist ja konkreetseid ettepanekuid,” selgitas Pentus.

“Järgmisel nädalal toimub Riigikogu saalis riiklikult tähtsa küsimusena Reformierakonna fraktsiooni algatatud ja majanduskomisjoni veetud Eesti ettevõtluskeskkonna olukorra ja tuleviku arutelu. See on suurepärane võimalus kõigile tulla oma ideede ja ettepanekutega välja, et mis siis ikkagi on see, mis meid praegusest majandusolukorrast üle aitab. See ei ole koht, kus opositsioon peaks teatama – meie ei viitsi vastutust võtta ega kavatse väikest sõrmegi liigutada,” lisas Pentus.

Reformierakonna fraktsiooni esimees rääkis Riigikogus, et 2009. aasta eelarve eelnõu on kaugel ideaalsest eelarvest. “See eelarve on endiselt liiga jäik – liiga palju maksutulusid on ette ära suunatud konkreetsete kulude tegemiseks, endiselt on liiga palju ebaefektiivseid laustoetuste süsteeme eelarves sees. Aga selles eelarves on ka kõigest hoolimata häid asju sees,” ütles Pentus.

“Reformierakonna jaoks on tõesti oluline, et järgmisel aastal on raha pensionitõusuks. Samamoodi on meie jaoks tähtis, et vanemahüvitise süsteemi alustele ja põhimõtetele ei mindud kirvega kallale. Samuti panustatakse haridusse,” loetles Pentus.

“Reformierakonna jaoks on väga tähtis ka see, et hoolimata vahepealsetest vaidlustest ei tõsteta järgmisel aastal käibemaksu üldist määra 20%ni ning et uute maksude loomisest loobuti. See, et riik leiab võimalusi enda kulutuste ülevaatamiseks, mitte ei topi kätt maksumaksja rahakotti, on Reformierakonna jaoks oluline põhimõte,” lausus Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt