Ojuland viib Aserbaidžaani X-teele

Uudis
|
16.10.2008

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtus neljapäeval, Bakuus Aserbaidžaani side – ja infotehnoloogia ministri Ali Abbassov`iga.

“Eestis teatakse Aserbaidžaani edusammudest. Selle riigi kiire majandusareng räägib iseenda eest, seetõttu on loomulik Eesti riigi ja erainvestorite huvi kasv Aserbaidžaani vastu,” kinnitas Ojuland kohtumisel.

Kohtumisel avaldati rahuolu progressi üle, mida on saavutatud pärast käesoleva aasta märtsikuus toimunud Kristiina Ojulandi ja Aserbaidžaani side-ja infotehnoloogia ministri vahel, mille tulemusel viibisid septembris Eestis Aserbaidžaani eksperdid, kes tutvusid Eesti riigi infotehnoloogiliste lahendustega.

Tänasel kohtumisel rõhutas Aserbaidžaani side-ja infotehnoloogia minister valmisolekut sõlmida infotehnoloogialane leping kahe riigi vahel. Minister tundis sügavat huvi Eesti X-tee kogemuse vastu.

Infosüsteemide andmevahetuskiht (X-tee) on riigi põhilisi andmebaase ühendav andmevahetuskiht.

X-tee võimaldab infosüsteemidel kasutada ühtset juba olemasolevat andmevahetuskeskkonda ja ühte ühtset kasutajaliideste kogumit ning autentimissüsteemi. X-tee võimaldab nii kodanikul kui ka ametnikul ja ettevõtjal turvaliselt kasutada üle Interneti suurt osa registreeritud andmebaase.

Minister kutsus Ojulandi käesoleva aasta novembris Bakuus toimuvale kõrgetasemelisele rahvusvahelisele infotehnoloogialasele konvrentsile.

Ojuland kinnitas Aserbaidžaani valitsuse liikmele ka Eesti erainvestorite huvi Aserbaidžaani investeerimiseks.

Ojuland avaldas rahulolu , et selleks on olemas Aserbaidžaani poliitilise juhtkonna toetus, viidates oma kohtumistele Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijeviga.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt