Reformierakond: Ootame asjalikku arutelu, mitte ultimaatumeid

Uudis
|
09.01.2008

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus ütles, et sotsiaaldemokraadid näevad ilma asjata uuest töölepinguseaduses tonti.

„Sotsid on kontekstist välja rebinud ainult ühe osa uuest seadusest – koondamishüvitiste vähendamise. Samal ajal suureneb aga 100 päeva jooksul makstav töötuskindlustuse hüvitis 60%ni varem saadud palgast ja töötutoetust hakkavad saama ka need, kellel seni õigust töötukindlustushüvitist saada polnud,” ütles Pentus.
 
„Millegi pärast on meie headel partneritel hoopis tähelepanuta jäänud näiteks seegi, et uue eelnõuga saavad paika mitmed siiamaani reguleerimata mõisted nagu näiteks kaugtöö ja renditöö, oluliselt väheneb bürokraatia. Ka võimaldab uus eelnõu kaitsta selliseid töötajaid, kes on tööandjaga lepingu või selle lisatingimused sõlminud mitte jäigas kirjalikus vormis vaid näiteks suulise kokkuleppena.”

Pentuse sõnul ootab Reformierakonna fraktsioon, et valitsuses sotsiaalministeeriumi väljapakutud uue ja kaasaegse töölepinguseaduse aruteluga jõudsalt tegeletaks ning eelnõu ka Riigikogule üle antaks.

„Reformierakonna fraktsioon ootab oma partneritelt ultimaatumite ja töötajate hirmutamise asemel ikkagi asjalikku ja sisulist arutelu. Sest valitsusliidu moodustamisel kokkulepitud tööturu reeglite kaasajastamine on lähitulevikus üks meie olulisemaid ülesandeid.”
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt