Reformierakonna 2008. aasta prioriteet on ettevõtluskeskkonna edendamine

Uudis
|
09.01.2008

Kolmapäeval Reformierakonna 2008. aasta tegevuskava arutades otsustas erakonna juhatus, et alanud aasta prioriteediks saavad seadusandlikud algatused Eesti majanduskeskkonnas, mis laovad aluse tulevastele kiire kasvu aastatele.

Reformierakond peab käesoleval aastal oluliseks kolme suure reformi ettevalmistamist, algatamist ja läbiviimist.

Erakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul on neist reformidest esimene tööjõuturu paindlikuks muutmine. „Uus töölepingu seadus on ettevalmistatud. See teeb majanduses vajalike struktuurimuudatuste toimumise lihtsamaks nii lähiajal kui ka tulevikus. Peame äärmiselt oluliseks, et 2008. aastal suudaksime tööjõuturu reformi läbi viia ja loodame kõigi toetusele. Selle seaduse arutelu näitab selgelt, kes tegelikult
tahavad midagi majanduse edendamiseks ära teha ja kes sellest ainult räägivad,” ütles Ansip.  

Teiseks oluliseks sammuks sel aastal peab Reformierakond investeerimise soodustamisega seotud seaduspaketi vastuvõtmist.

„Nii ettevõtete kui üksikisikute säästmist ja investeerimist soodustavad tulumaksuseaduse muudatused on Riigikogule juba üle antud. Sel aastal tuleb need
lõpuni menetleda ja vastu võtta sellisel kujul, et nad tõepoolest investeerimise kasvule kaasa aitaksid,” lausus Reformierakonna esimees.

Kolmanda olulise sammuna soovib Reformierakond ellu viia seadustepaketi, mis muudab Eesti õiguskeskkonna ettevõtluse jaoks senisest soodsamaks ja lihtsamaks. Rein Langi sõnul võiksid lihtne ja arusaadav äri- ja finantsõigus ning tagatud õiguskaitse kujundada Eestist tulevikus atraktiivse tegutsemiskoha mitte üksnes siinsetele ettevõtjatele vaid ka rahvusvahelistele ettevõtetele.

„Meil on selleks täna tänu Eesti ülikoolidele olemas arvestatav hulk haritud inimesi, tugev infotehnoloogiasektor ja arenev avaliku halduse süsteem. See võimaldaks meil  osutada ettevõtjatele samaväärseid teenuseid nagu seda pakuvad täna sellised tunnustatud ärikeskused nagu Luksemburg või USA-s Delaware osariik. Edasine ärikeskkonna areng sõltub juba poliitilisest tahtest,” ütles erakonna juhatuse liige ja justiitsminister Rein Lang.   

“Me usume, et sel plaanil on teiste sarnastega võrreldes vähemalt kaks eelist – see on teostatav ja see võib tõesti saada Eestile üheks uue kasvu allikaks,” märkis ta.

Nende kolme reformi kõrval peab Reformierakonna juhatus endiselt erakordselt oluliseks range ja konservatiivse eelarvepoliitika põhimõtetest kinnipidamist.

„2009. aasta eelarve tuleb eestimaiselt karge. Käivitatud projektid, sealhulgas pensionitõusud ja tulumaksualandused jätkuvad, kuid igasugused uued raha laialijagamise projektid tuleva aasta eelarves kohta ei leia. See on selge sõnum kogu riigi sektorile – otsige efektiivsust, mõelge innovaatiliselt,” ütles Ansip.

Peamine sõnum ettevõtjaile on Ansipi sõnul endine: „Riik üritab luua ettevõtlusele ja ettevõtlikele inimestele parima keskkonna, ülejäänu on nendi enda teha ja nende endi kätes. Riik saab anda vaid raamid, majandusse me ei sekku ei heal ega halval ajal.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt