Reformierakond: miks varjab linnavalitsus 2011. aasta linnaeelarve sisu?

Uudis
|
18.10.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul ei saa kuidagi normaalseks pidada praktikat, et linnavalitsus keeldub endiselt avaldamast Tallinna 2011. aasta eelarve sisu ning lükkab automaatselt tagasi kõik ettepanekud linna raske finantsseisu parandamiseks.

„Pealinna eelarvet kui linna kõige olulisemat dokumenti menetleti volikogus 9 tööpäevaga avamata eelarve sisu ning sealjuures ei olnud teada aasta viimase 4 kuu laekumised. Sellest tulenevalt saatsid Reformierakonna fraktsiooni saadikud eelarve kohta kõigile linnavalitsuse liikmetele täpsustavad küsimused,” ütles Holsmer.

„Neile küsimustele tulid abilinnapeadelt identsed vastused loeteluga erinevatest paragrahvidest, kuid taaskord ei räägitud linnaeelarve sisust. Vägisi jääb mulje, et linnavalitsus varjab teadlikult linna rasket rahanduslikku olukorda ning ei soovigi avalikustada linna järgmise aasta eelarve sisu,” märkis Holsmer.

Holsmer tuletas meelde, et Reformierakond on linnavalitsusele teinud korduvalt ettepanekuid, kust võiks linna kulutusi kärpida ning milliseid uusi tuluallikaid võiks juurde leida.

„Viimati algatasime eelnõu „Abipakett finantsraskustes Tallinna linnavalitsusele”, mis linnavalitsuse toetust ei leidnud. Seal sisalduvad ettepanekud tooks linnaeealrvesse pikas perspektiivis sadu miljoneid kroone tulu. Niisamuti soodustaks need investeeringute tulekut Tallinnasse, looks töökohti ning suurendaks seeläbi ka maksulaekumisi,” lausus Holsmer.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer saatis linnapea Edgar Savisaarele kirja, milles soovib muuhulgas teada, millal avaldatakse volinikele ja avalikkusele lahtikirjutatud Tallinna järgmise aasta eelarve, mis põhjusel ei toetanud linnavalitsus Reformierakonna ettepanekuid linna raske finantsseisu parandamiseks ning kui kaua kavatseb Tallinna linnapea jätkata eelarvepoliitikaga, mis on viinud pealinna väga keerulisse rahalisse seisu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt