Reformierakond loodab, et perede piletimure Tallinnas sai lahenduse

Kategoriseerimata
|
14.10.2019
Reformierakonna Tallinna linnavolikogu fraktsioon andis hiljuti volikogus üle eelnõu, mis annab Tallinna linnaametnikele ülesande luua ühtne perepileti süsteem linna spordi-, kultuuri- ja vaba aja asutustes. Probleem perede erinevast kohtlemisest piletiostul kerkis ajakirjanduse tähelepanu juhtimise järel ning teravnes, kui linnavalitsuse poolt seadis vastutav abilinnapea Belobrovtsev avalikkuses kahtluse alla, kas näiteks kolmelapseline pere ikka käiks koos sportimas, sest mõni lastest võiks olla sõber, mitte pereliige.
 
Eelnõu üleandmise järel tunnistas ka volikokku vastama tulnud valdkonna eest vastutav abilinnapea Vadim Belobrovtsev, et on aru saanud, et probleem tuleb lahendada ja nii, et perepileti hind ei tõuse.
 
Eelnõu esitanud Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal ja aseesimees Õnne Pillak sõnasid, et avalikkuse surve ei jätnud linnavalitsuse liikmetele teist võimalust ja loodavad võimalikult kiiret lahendust murele.
 
“Tegu on väikest pingutust tahtva, kuid põhimõtteliselt olulise küsimusega. Kolme lapse vanemad, kelle hulka ise kuulun, on juba teinud musta huumorit linnavalitsejate jutu aadressil, et õhtul tuleb kodus arutada, kes lastest ikka on pereliige ja kes sõber. Ükskõik mida linnavalitsus mõtles sellist küünilist juttu ajades, Eestis on lapsed oodatud ja Tallinn peab perede jaoks pingutama. Tundub, et sõnum jõudis kohale ja asjad hakkavad liikuma. Lubadus on, et perepileti poliitika saab tehtud ja perepileti hind ei tõuse, see on hea tulemus,” sõnas eelnõu esitajate poolt Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal. 
 
Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul on praegu perepilet segaduse tekitajaks ja tal on hea meel, et ka mitmike ringis probleemiks olnud teema saab lahenduse, seda enam, et linnale on rahaline koormus sellest minimaalne. 
 
Taustaks. Mõned nädalad tagasi jõudis avalikkuse ette, et Tallinn ei tõsta linnale kuuluvate ujulate perepiletites laste arvu, sest spordivaldkonna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ei usalda linnaujulaid külastavaid peresid ja kahtlustab, et perepiletites lubatud laste arvu kolmeni tõstes hakatakse sõpru kaasa võtma.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt