Kruuse: Maaeluminister lõpetagu poliitiline sekkumine VTA tegevusse

Kategoriseerimata
|
02.10.2019

Maaeluminister Mart Järvik peab lõpetama poliitilise sekkumise Veterinaar- ja Toiduameti tegevusse, sest see võib panna rahvusvaheliselt kahtluse alla Eesti toiduohutussüsteemi usaldusväärsuse, ütles Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees ja endine maaeluminsiter Urmas Kruuse. 

„Rahvusvaheliselt usaldusväärne ja kindlatele tegevusprotseduuridele alluv toiduohutussüsteem on kogu Eesti toiduekspordi aluseks,“ ütles maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse. „Maaeluministri tänane avaldus, et üks toidutootja peaks VTA kohtusse kaevama, näitab, et ta on valmis VTA tegevusse poliitiliselt sekkudes panema Eesti toiduohutussüsteemi usaldusväärsuse kahtluse alla. Selline poliitiline tegevus võib osutuda kõigile toidueksportijatele ülimalt kulukaks, sest võib meie tootjatele sulgeda välisturud.“ 

Urmas Kruuse ütles, et kui maaeluministril on konkreetseid etteheiteid VTA sisulisele tegevusele, siis tuleb nendest kohe rääkida, sest toiduohutuse puhul võib kaalul olla inimese tervis. „Kui ministril on teada vead VTA kontrolltegevuse teaduslikus metoodikas, siis tuleb sellest ka rääkida. Toiduohutuse valdkonnas võib veal olla inimelu hind,“ lisas Kruuse.

Urmas Kruuse tegi täna ka maaelukomisjoni esimees Tarmo Tammele ettepaneku kutsuda maaeluminister Mart Järvik kujunenud olukorda erakorraliselt komisjoni ette tutvustama.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt