Reformierakond: lastekodulaste elamistingimusi tuleb parandada

Uudis
|
03.10.2008

Eilsel Talllinna linnavolikogu istungil esitas volinik Kairi Kärner arupärimise, milles tõstis juba mitmendat korda esile lastekodulaste elamistingimuste probleemi.

Kairi Kärneri varasem ettepanek suunata 2008. aasta linnaeelarvesse raha lastele paarismajade ehituseks linnavalitsuse poolt toetust ei leidnud. Toetust ei leidnud ka variant leida raha elevandimaja ehituse jaoks ette nähtud 20 miljoni arvelt. Keskerakondlik linnavõim pööras teema naljaks ja kinkis jõuludeks kõikidele volikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmetele loomaaia pääsmed. Kärneri sõnul peaks eelkõige hoolitsema meie laste elutingimuste eest ja alles teisejärgulise küsimusena lahendama elevandimaja probleemi.

„Loodetavasti leitakse 2009. aasta linnaeelarves ehituseks vajalikud summad, sest praegune olukord ei ole kindlasti normaalne. Lapsed elavad Mustamäel ja Põhja-Tallinna lastekodus kobaras koos nagu ühiselamus. Me ei tohi soodustada kuritegevuse kasvu, vaid peame ainuüksi selle ennetamiseks pakkuma lastele normaalseid elamistingimusi. Linn peaks igakülgselt toetama vanemliku hoolitsuseta lapsi, nii lapseeas kui ka täiskasvanuellu astudes,” tuletas Kairi Kärner linnavalitsusele meelde.

„Hetkel ei ole linnas lastekodulastega töötamiseks ei piisavalt kvalifitseeritud psühholooge ega psühhiaatreid. Siin ei saa laiutada käsi ja öelda, et meil pole piisavalt rahalisi vahendeid väärilise palga maksmiseks ja elamistingimuste loomiseks – see raha ja professionaalid tuleb leida, et neist lastest kasvaksid täisväärtuslikud kodanikud,” sõnas Kärner.

Hiljuti leiti Tallinnas uppununa lastekodust pärit 18 aastase nooruki surnukeha, kes läks kaduma nädalaid tagasi, jättes maha ka enesetapukirja. „Antud kurva intsidendi põhjal peame küsima, kas lisaks elamistingimuste parendamise vajadusele on linnas piisavalt tagatud psühholoogiline nõustamine ning kas lastel on toetajaid, kellele oma probleemidest rääkida,” lisas Kärner murelikult.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt