Imre Sooäär: Biosfääri kaitsealade seadustamine aitab kaasa Eesti saarte arenguperspektiividele

Uudis
|
06.10.2008

Reformierakonna fraktsioon andis täna Riigikogule üle Säästva arengu seaduse täiendamise seaduse eelnõu. Biosfääri kaitsealade teemat on korduvalt arutatud Riigikogu Saarte ühenduses koos biosfäärikaitsealade esindajatega.

„Kuna eesti biosfäärikaitsealad on osa UNESCO programmist “Inimene ja Biosfäär”, millesse kuulub ühtekokku 520 kaitseala üle kogu maailma, siis on ka Eestis vajalik korrastada nende tegevuseks vajalikku õigusruumi,” ütles Riigikogu kõnetoolist Imre Sooäär.

Täna on biosfäärikaitsealade tegevus täpsemalt reguleerimata. Neil on küll võimalik teiste seaduste alusel tegutseda mittetulundusühingutena, aga ÜRO programmis osalemine eeldab ka täpsemat siseriiklikku regulatsiooni.

Biosfääri kaitsealad on vajalikud haridus-, seire- ja uurimistöö korraldamiseks ning loodusvarade kaitse ja säästliku kasutamise ühitamiseks. Need aitavad Eestil aktiivselt kaasa rääkida ÜRO säästva arengu temaatikas.

”Biosfääri kaitsealad on aastaid edukalt tegutsenud Eesti saartel ja vajavad ka edaspidi seadusandlikku tuge. Samas aitab Biosfääri kaitsealade seadustamine kaasa ka Eesti saarte arenguperspektiividele. Biosfääri kaitsealadel tehtavad uurimistööd võimaldavad välja tuua kitsaskohti ja toetada jätkusuutlikku arengut Eesti saartel,” lisas Sooäär.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt