Reformierakond: lasteaedade eelnõu on umbusaldus linnapeale

Uudis
|
25.08.2011

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul näitab üleeile Tallinna lapsevanemate poolt linnavalitsusele üle antud lasteaedade rahastamist puudutav eelnõu linlaste tõsist rahulolematust pealinna juhtimise osas ning on umbusaldus Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele.

„Samal ajal kui linnavalitsus püüab lasteaiakasvatajaid ja lapsevanemaid igatpidi veenda, et olukord lasteaedades on hea, on päris elus pilt ikka väga kehva. Tallinna lasteaiad on viimase nelja aastaga sunnitud säästurežiimile, mille tulemusena on nende igapäevane olukord stabiilselt halvemaks muutunud,” ütles Pillak.

„Samal arvamusel on ka tuhanded pealinlased, kes andsid linnavalitsusele üle linnakodanike endi poolt algatatud eelnõu. Lapsevanemate soov on lihtne ja mõistetav – nad paluvad abi, et linn lõpetaks arutu propagandamasina tegevuse ning suunaks Tallinna televisioonile ettenähtud vahendid lasteaedadele,” selgitas Pillak. Ta lisas, et sellise muudatuse tulemusena tõuseks pealinna lasteaedade investeeringud ligi 20 korda.

Pillaku hinnangul on sellise sammu näol tegu linnapea umbusaldamisega. „See on esimene kord, kui tallinlased midagi sellist teevad. Minu arvates on see selge hinnang tänase linnavalitsuse tööle, see on umbusaldus linnapeale. Tallinna tegevusetus lasteaedade kordategemisel on nii suur, et linlased peavad kasutama ise eelnõu algatamise teed,” lausus Pillak.

Pillak märkis, et Reformierakonna fraktsioon toetab linlaste esitatud eelnõu igati. „Kõigi laste, nende vanemate ning lasteaiatöötajate nimel loodan, et üleeile linnavalitsusele üle antud eelnõu saab volikogu saalis enamuse toetuse. Lapsed vajavad korras ja köetud lasteaedasid, õppe- ja mänguvahendeid ning
eelõige kasvatajate-õpetajate hoolt ja tähelepanu,” rääkis Pillak.

„Selleks, et lasteaedades sellised tingimused tagada, on vaja suurendada nende rahastamist. Tallinna TV 2,4 miljoni euro andmine lasteaedadele oleks esimene samm parandamaks nende olukorda. Kvaliteetse lasteaiateenuse pakkumine on Tallinna linna kohus ning lasteaia investeeringute suurendamine peab järgnevatel aastatel olema kindlasti üks linnaeelarve prioriteetidest,” märkis Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt