Jaanus Tamkivi: kvaliteetne kõrgharidus on kõige tähtsam

Uudis
|
02.09.2011

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul on haridus- ja teadusministri poolt avalikustatud üliõpilaste õppetoetuste põhimõtted kindlasti arutamist väärt ja Reformierakonna fraktsioon soovib nende kohta seniavaldatust enam teada.

„Tähtis on, et õppetoetustega seotu ei hakkaks varjutama debatti hariduse sisu ja selle andmise võimaluste üle. Valitsusliit näeb Eesti tuleviku võtit heas ja kättesaadavas hariduses,” ütles Tamkivi.

„Soovime jõukat Eestit, mis on Läänemere regioonis hästi lõimitud, kõrgtehnoloogiale tuginev ning ekspordile orienteeruv suurte investeeringute sihtriik. Sellise Eestini jõudmiseks on möödapääsmatu jätkata haridussüsteemi ümberkorraldustega. Seda nii kõrghariduses kui sellele eelnevates kooliastmetes,” lausus Tamkivi.

Reformierakonna fraktsiooni esimees lisas, et kuna minister ootab arvamusi õppetoetuse põhimõtete kohta kuu aja jooksul, siis tuleks tal kindlasti leida võimalus oma ettepanekuid põhjalikumalt tutvustada ja küsimustele vastata. „Reformierakonna fraktsioonis soovime ministrit kuulata esimesel võimalusel,” märkis Tamkivi.

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik sõnas, et valitsusliit on kokku leppinud käivitada 1. jaanuarist 2015 vajaduspõhine õppetoetuste süsteem ja tõsta õppeedukust arvestavaid riiklike stipendiume.

“Tähtsaim on tagada, et ühelgi andekal ja õppekava täitval noorel ei jääks haridus majanduslikel põhjustel saamata. Samas ei peaks üliõpilase staatus tingimata tähendama sotsiaaltoetuste saajate hulka arvamist ja see on ka ministri teesides õppetoetuste kohta selgelt kirjas,” rääkis Luik.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt