Reformierakond: laste heaolu on kõige tähtsam

Uudis
|
06.03.2009

Eilsel linnavolikogu istungil andis Refomierakonna fraktsioon sisse eelnõu, millega tehti Tallinna linnavalitsusele ettepanek vähendada linnaeelarves avalike suhete kulutusi ning vabanev raha suunata lastehoiu ja alushariduse hüvanguks.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ülle Rajasalu sõnul tuleb hoolitseda selle eest, et inimesed, kes meie laste eest hoolitsevad, saaksid väärilist palka. „Tekkinud olukord, kus linnavalitsus lubab haridustöötajatele 8% palgatõusu, kuid ei suuda seda reaalselt garanteerida, on lubamatu. Tähelepanu tuleb juhtida ka sellele, et eelnõule tehti parandusettepanek, millega palgatõusu alandati 4%-ni,” toonitas Rajasalu.

„On arusaadav, et majandussurutis on jõudnud ka Tallinna linna rahakotti. Riik on omad kärped juba teinud, kuid linna puhul ei ole sellest veel kuulda olnud,” imestas Rajasalu. „Kindlasti tuleks negatiivse lisaeelarve tegemisel mõelda sellele, et esmase kokkuhoiuna võiks solidaarsusest muu linnarahvaga vähendada ka ametnike ja linnavalitsuse töötajate palkasid,” pakkus Rajasalu.

„Praegune olukord, kus küll palka tõstetakse, kuid selle võtta töökoormust vähendatakse, on keskerakondlikku linnavalitsust häbistav. Põhiline peaks olema, et lasteaednikel säiliks täiskoht ning palgatõus tuleks riigi poolt kavandatud kujul,” ütles Rajasalu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt