Reformierakond: koroonakriisi lahendamine vajab reeglite tõhusamat kontrolli ja piiranguid vaktsineerimata inimestele

Uudis
|
15.10.2021

Reformierakonna valitsusdelegatsiooni liikmete sõnul on neil Keskerakonnaga peetavatel läbirääkimistel koroonakriisi lahendamiseks osades seisukohtades ühisosa, kõige suuremad erimeelsused on aga täiendavate piirangute kehtestamises vaktsineerimata inimestele.

“Toetame tulemuspõhise vaktsineerimise premeerimist, näiteks perearstide ja kohalike omavalitsuste puhul,” ütles koalitsiooninõukogu liige, Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juht Mart Võrklaev. “Aga ainult vaktsineerimisega praegust kriisi enam lahendada ei saa. Seetõttu on vajalikud praeguste reeglite rangem kontroll ja täiendavad piirangud vaktsineerimata inimestele, vastasel juhul võib meid oodata Läti saatus.”

Reformierakonna valitsusdelegatsiooni seisukohad läbirääkimistel Keskerakonnaga:

1. Esmatähtis on, et juba kehtivaid reegleid senisest oluliselt rohkem täidetakse. Valitsus arutas olukorda eile koos PPA direktoriga ning selle tulemusena lepiti kokku, et kontrollimeetmeid rikkuvad ettevõtted võetakse suure tähelepanu alla. Korduvrikkujate kohta hakatakse koguma informatsiooni ja politsei hakkab läbi viima sihitud kontrolle.

2. Ajutiselt (näiteks kaheks kuuks) tuleb piirata vaktsineerimata inimeste osalemist meelelahutuses ja vaba aja veetmisel. Haiglasse jõuavad ennekõike mittevaktsineeritud inimesed. Seega on haiglate ülekoormuse vältimiseks hädavajalik vaktsineerimata inimeste kontaktide vähendamine.

3. Toetame tulemuspõhise vaktsineerimise premeerimist ja soodustamist. Soovime kokku leppida, kuidas premeerida näiteks perearste ja omavalitsusi, kes saavutavad kõrge vaktsineerituse taseme. Võiksime lähtuda eesmärgist, et üldine vaktsineeritus omavalitsuse elanikkonnas või perearstinimistus võiks olla 70% ja riskirühmade seas 85%.

4. Tuleb tagada, et vaktsineeritud inimeste kaitstus koroonaviiruse vastu püsiks kõrge. Tervise-ja tööminister peab valitsusele lähiajal esitama veelgi täpsema plaani koos selgete tegevustega, kuidas liikuda edasi tõhustus-ja kolmandate doosidega laiemates elanikegruppides. Eelmisel nädalal otsustas valitsus, et COVID-19 vaktsiini tõhustusdoose hakatakse lisaks eakatele ja hooldekodude elanikele pakkuma ka tervishoiu, sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajatele.

5. Tuleb vähendada inimeste hirme seoses vaktsineerimisega. Selleks oleme juba laiendanud vaktsineerimisnõustamise võimalusi ning leiame, et vaktsineerimisega seotud müütide ja hirmude ümber lükkamisele tuleb pöörata veelgi rohkem tähelepanu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt