Reformierakond kohtub president Ilvesega

Uudis
|
15.07.2011

Reformierakonna saadikurühma esimees Riigikogus Jaanus Tamkivi saatis president Toomas Hendrik Ilvesele kirja, milles kinnitas, et 33-liikmeline saadikurühm seab ametisoleva presidendi kandidaadina üles Riigikogus ja toetab teda.

„Tahan Teid tänada selle eest, et varsti juba viie aasta jooksul olete olnud väärikas riigipea euroopalikel väärtustel põhinevale Eestile nendes raamides, mida meie riigi Põhiseadus ette näeb,” kirjutas Tamkivi presidendile.

Reformierakonna otsus ametisolevat riigipead ka teiseks ametiajaks toetada põhineb veendumusel, et Toomas Hendrik Ilves suudab olla kogu rahva president ja ei hakka presidendi institutsiooni samal ajal täitma sisuga, mida Põhiseadus ette ei näe.

Tamkivi meenutas oma kirjas sedagi, et Vabariigi Presidendi valimine on Riigikogu ülesanne, ja avaldas veendumust, et parlament suudab ülesandega, mida kakskümmend aastat tagasi Põhiseadust kirjutanud mehed ja naised tema peale panid, tänavu toime tulla.

Riigipeale saadetud kirjas kutsus Tamkivi presidenti Reformierakonna liikmetega kohtuma. Kohtumine, mille toimumiseks on saadud president Toomas Hendrik Ilvese nõusolek, leiab aset Reformierakonna suvepäevadel Pärnumaal 13. augustil.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt