Laine Randjärv: Eesti ja Türgi kultuurikontaktid loovad sõprussuhteid

Uudis
|
20.07.2011

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtus täna Saaremaa ooperipäevadel viibiva Türgi delegatsiooniga. Kohtumisel osalesid Eestisse saabunud Ankara riiklik ooperi- ja balletiteatri direktor Rengim Gökman ja Türgi kultuuriministeeriumi esindajad. Kohtumisel osalesid ka Türgi suursaadik Eestis Ayşenur Alpaslan ning Eesti kultuuritegelased.

Laine Randjärv meenutas, et mõte kutsuda Saaremaa ooperipäevadele Ankara riiklik ooperi- ja balletiteater sündis mõned aastad tagasi. Eelmisel aastal oli Istanbul üks Euroopa kultuuripealinn. „Meil kujunes Türgiga tihe koostöö ja selle raames esitleti eelmisel aastal Istanbulis Eesti kultuuriloomingut. Muuhulgas toimus Arvo Pärdi heliteose „Aadama itk” maailma esiettekanne. Tänavustel Saaremaa ooperipäevadel on meil Türgi artistide esituses võimalus vaadata kuulata Mozarti ooperit „Haaremirööv”. Järgmisel aastal peaksid Türgis Aspendosi festivalil esinema Eesti interpreedid,” rääkis Laine Randjärv.

Riigikogu asespiiker rõhutas, et sellised koostöösidemed on olulised mitte üksnes kultuurivallas, vaid loovad ka inimlikke kontakte. „Türgi delegatsiooniga on Saaremaal 150 inimest. See tähendab, et Eestil on Türgimaal edaspidi 150 sõpra,” lausus Laine Randjärv.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt