Reformierakond: kohalike teede ja tänavate rahastamist tuleb kahekordistada

Uudis
|
30.11.2018

Reformierakonna juhatus kiitis heaks Riigikogu valimiste programmi omavalitsusi puudutava osa, kus rõhutatakse omavalitsuste otsustusõiguse suurendamist ja lubatakse kahekordistada riigieelarvest omavalitsuste teedele ja tänavatele eraldatav raha.

“Omavalitsusjuhtidega kohtudes on ilmselge, et üheks suurimaks mureks on täna meie teede ja tänavate olukord,” ütles Tartu linnapea ja Reformierakonna omavalitsuskogu juht Urmas Klaas. “Samal ajal näeme numbritest, et tänase valitsuse ajal on kohalike teede rahastamine oluliselt vähenenud. Reformierakond kahekordistab kohalike teede toetuse seniselt 29,3 miljonilt 60 miljonile.”

“2019.aasta riigieelarve aruteludes Riigikogu majanduskomisjonis selgus, et kui 2016.aastal eraldati kohalikele teedele 59 miljonit eurot ja 2017.aastal 66 miljonit eurot, siis 2019.aasta eelarves on see summa kuivanud kõigest 51 miljoni euroni. See on ligi 16% vähenemist varasema aastaga võrreldes, seda ajal, kui ehitushinnad on hoopis kasvanud,” selgitas riigikogu majanduskomisjoni liige Arto Aas.

“Me oleme haldusreformiga loonud suuremad ja võimekamad omavalitsused, mis saavad pakkuda paremaid teenuseid ja võtta ka riigilt rolle üle. Seetõttu ma loodan, et saame liikuda lähemale skandinaavialikule mudelile, kus omavalitsused on tugevad ja hästi rahastatud,” ütles endine riigihaldusminister Arto Aas, kelle ametiajal viidi läbi suurem osa haldusreformist.

Screenshot 2018 11 30 09.40.58

Tutvu lisaks Reformierakonna valimisprogrammi omavalitsusi puudutavate punktidega, mis on praegu kokku lepitud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt