Reformierakond: kodakondsuspoliitika aluseid ei muudeta

Uudis
|
14.01.2003

Reformierakond kinnitab tänasel kodakondsuspoliitika ümarlaual, et kuni Reformierakond on riigis võtmepositsioonil, kodakondsuspoliitika aluseid ei muudeta.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Paul-Eerik Rummo kinnitusel on Reformierakond veendunud, et kodanikuks saamise eelduseks peab jääma Eesti olude ja eesti keele tundmine.

Rummo sõnul ei toeta Reformierakond riigi kodakondsus- ja keelepoliitika aluseks olevate seaduste muutmist. “Neid seadusi rakendavate asutuste tööd tuleb oluliselt tõhustada, põhjendamatud bürokraatlikud tõkked kõrvaldada ja mitte-eestlaste riigikeeleõpet jätkuvalt ergutada,” ütles Rummo.

Rummo lisas, et Reformierakond ei toeta Res Publica pakutud üleminekut mudelile – kõigpealt kodakondsus, siis keel.

“Kodakondsuse andmine isikutele, kes ei soovi võtta endale kohustusi Eesti riigi ees, ei lahenda nende sotsiaal-majanduslikke probleeme. Need probleemid tuleb lahendada toimiva majanduspoliitika kaudu,” rõhutatakse Reformierakonna

valimisplatvormis.

Valimisplatvorm kinnitab veelkord, et Reformierakonna eesmärgiks on eesti keele oskuse nõude kaitsmine kodakondsuse saamise alusena ja kodakondsuseta isikute arvu vähendamine bürokraatlikest takistustest hoidumise kaudu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt