Reformierakond kinnitas Tallinna valimisprogrammi

Uudis
|
17.08.2013

Laupäeval Tallinnas kogunenud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogu kinnitas valimisprogrammi, mille keskseteks teemadeks on Ülemiste ühistranspordikeskuse rajamine, suurte liiklussõlmede väljaehitamine, investeeringud lasteaedadesse ja sünnitoetuse suurendamine.

„Tallinn vajab tiigrihüpet ühistranspordiga liiklemisel. Probleemiks on täna see, et eri transpordiliigid linna sees (tramm, buss, troll) ja väljas (rong, buss, lennuväli) ei suubu ühte keskusse. Eri ühistranspordi liikidega sõitmine on ebamugav ja ei teki sünergiat,“ lausus Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees Valdo Randpere.

„Erinevate transpordiliikide kokku koondamine annab kõige suurema logistilise efekti. Soovime koostöös riigiga rajada Tallinnasse Ülemiste ühistranspordikeskuse, milles toimiks korraga rongi-, lennu- ja maanteetransport. Selle eesmärgiks on otsustavalt tõsta ühistranspordiga liiklemise kvaliteeti nii Tallinnas kui Eesti tervikuna. Ühistranspordiga peab olema võimalik mugavalt liigelda nii Tallinna sees kui ka pealinnast välja sõites ning eri transpordiliikide kasutamine peab olema sujuv,“ tutvustas Randpere erakonna Tallinna valimisprogrammi.

Randpere sõnul on samuti oluliseks prioriteediks korras teed ja sujuv liiklemine. „Tallinna linn rahastab teede jooksvat remonti tsükliliselt vastavalt valimistele. Seetõttu lagunevad teed kiiremini, kui neid remontida jõuab. Samuti ei ole Tallinna linn pidanud prioriteediks suurte liiklussõlmede välja ehitamist ja omapoolse kaasafinantseerimise garanteerimist,“ märkis Randpere.

„Reformierakond tagab teede remondi stabiilse rahastamise igal aastal ning seame eesmärgiks rahastada teede remonti vähemalt 15 miljoni euro eest aastas. Samuti seisame hea selle eest, et saaks valmis ehitatud Russalka juurest sadamani kulgev Põhjaväila ümbersõit ja Haabersti eritasandiline ristmik. See tõstab Tallinnas liiklemise uuele kvaliteeditasemele ja vähendab oluliselt ummikuid,“ sõnas Randpere.

„Kindlal kohal Reformierakonna Tallinna valimisprogrammis on lapsed ja noored, sest nemad on meie tulevik. Aastaid on suureks probleemiks olnud Tallinna lasteiakohtade puudus ja lagunevad lasteaiad. Meie lubadus on suurendada lasteaedadele mõeldavat lastehoiu raha seniselt 106€-lt kuus 130€-ni, mis võimaldab lasteaedadel pakkuda väärilist palka noortele õpetajatele, osta mängu – ja õppevahendeid ning teha remonti. Samuti investeerime uute lasteaedade ehitusse ja vanade remonti igal aastal vähemalt 6 miljonit eurot,“ ütles Randpere.

„Lisaks sellele tõstame sünnitoetust seniselt 320€-lt 650€-ni, väärtustades seeläbi praegusest enam noori linnakodanikke,“ lisas Randpere.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt