Reformierakond kinnitab täna Kuressaare valimisnimekirja ja -programmi

Uudis
|
06.09.2013

Täna toimuval Reformierakonna Kuressaare piirkonna üldkoosolekul kinnitatakse valimisprogramm ning ligi 40 kandidaadiga valimisnimekiri eelseisvateks kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Reformierakonna Kuressaare nimekirja esinumber on praegune linnapea Mati Mäetalu, esikolmikusse kuuluvad samuti varem Kuressaare linna juhtinud Urve Tiidus ja Jaanus Tamkivi.

Mati Mäetalu sõnul kandideerivad Kuressaares Reformierakonna nimekirjas nii erakonna liikmed kui ka paljud teised tublid kuressaarlased, kes soovivad anda oma panuse kodulinna arendamisse. „Kandidaatide hulgas on nii pikaajalise kogemusega kohaliku elu edendajaid kui ka värskete ideedega uusi tegijaid,“ lisas Mäetalu.

Reformierakonna programmi fookuses on kuressaarlaste heaolu tõstmine ja Kuressaare konkurentsivõime suurendamine. „Programmi koostamisel oleme lähtunud Kuressaare linna rahalistest võimalustest, eelarvestrateegiast ja arengukavast ning meie lubadused on realistlikud, mitte täitumatud unistused või õhulossid,“ selgitas linnapea Mati Mäetalu.

Põhjalik programm järgmiseks neljaks aastaks sisaldab paljude tegevuste hulgas näiteks Kuressaare linna haridus- ja kultuuritöötajate palkade tõstmist 25% võrra, kehvas seisus lasteaiahoonete renoveerimist, soojahinna hoidmist kolme soodsama hulgas Eestis ning Tallinna tänava ja Kuressaare keskväljaku kordategemist.

Uute kuressaarlaste sünnitoetust on plaanis suurendada 300 euroni ja laiendada selle maksmist ka nendele peredele, kus üks vanematest ei ela püsivalt Kuressaares. Samuti on Reformierakonna valimisprogrammis kirjas ranitsatoetuse tõstmine vähemalt 200 euroni, konsultatsioonide algatamine ühinemiseks teiste omavalitsustega ning tänapäevaste võimaluste loomine leinateenistuste läbiviimiseks Kudjape kalmistul.

Reformierakonna Kuressaare piirkonna valimisprogramm hõlmab kümmet teemat: peresõbralik Kuressaare, hubane ja turvaline kodulinn Kuressaare, hooliv Kuressaare, hea hariduse linn Kuressaare, terviselinn Kuressaare, kultuurilinn Kuressaare, ettevõtjasõbralik Kuressaare, mere- ja sadamalinn Kuressaare, avatud ja kaasava juhtimisega Kuressaare, Saaremaa süda Kuressaare.

Mati Mäetalu sõnul on Reformierakond olnud Kuressaare linnaelu arendamisel juhtpartner 17 aastat. „Meil on põhjust oma kodulinna üle uhke olla ning loodan, et kuressaarlased teevad ka sel sügisel targa valiku, toetades Reformierakonna kandidaatide kaudu Kuressaare arengu jätkumist,“ ütles Mäetalu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt