Reformierakond: Keskerakond on teinud Tallinna teenetemärgist oma erakonna aumärgi

Uudis
|
10.02.2006

Tallinna linnavolikogu keskerakondlik enamus kiitis täna heaks linnavalitsuse ettepaneku anda Tallinna teenetemärk peamiselt Keskerakonda kuuluvatele inimestele.

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas ütles, et Keskerakond on teinud Tallinna teenetemärgist oma erakonna aumärgi. “Niisamuti, nagu aetakse segi linna ja erakonna meediakanalid ja rahakotid, on nüüd asutud erakonnastama ka pealinna väärikaid autasusid,” lisas Rõivas.
 
“Selline käitumine on inetu. Teiste hulgas antakse teenetemärk ka eelmisel nädalal avalikult purjutanud ja avalikkuse suhtes solvavalt käitunud Linnar Priimäele, kelle käitumist linnapea küll taunis, kuid pidas teda sellegipoolest linna teenetemärgi vääriliseks,” märkis Rõivas. Otsuse seletuskirjas kirjeldatakse Priimäge kui arvamusliidrit ja eksperti mitmes valdkonnas, teda nimetatakse üheks mitmekülgsemaks ja tuntumaks intellektuaaliks tänapäeva Eestis.

Volikogu liige Peeter Mardna tegi ettepaneku arvata Priimägi välja teenetemärgi saajate nimekirjast ning asendada Ita Everiga, kelle kandidatuuri toetavad üksmeelselt kõik opositsioonierakonnad. Ootuspäraselt ei leidnud see ettepanek keskerakondliku volikogu enamuse toetust.

Volikogu opositsiooni liikmed lahkusid hääletuse ajaks saalist.

 Reformierakonna pressiteenistus

 

Lisateave:
Taavi Rõivas
51 19 799

 

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt