Harju tänava äärde maailma kalleim park?

Uudis
|
09.02.2006

Reformierakond nõudis tänasel Tallinna linnavolikogu istungil selgitust, miks plaanib linnavalitsus kulutada 150 miljonit krooni linna raha selleks, et osta eraomanikult 2150 ruutmeetrit Harju tänava ääres asuvat maad.

Vaatamata sellele, et veel kuu aega tagasi kinnitas linnavara eest vastutav abilinnapea, et linn peab Harju tänava kruntide omandamiseks läbirääkimisi maade vahetamiseks, saatis Keskerakond linnavalitsusest volikogu poole eelnõu, millega plaanitakse eraomanikult pretsedenditult kallilt krunt osta. “2150 ruutmeetri suurusele üle mõistuse kallile maa-alale tahetakse rajada haljasala. Ilmselt kalleim haljasala Tallinna ajaloos,” ütles arupärimise üle andnud Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus.

Tänasel volikogu istungil esitas Reformierakonna fraktsioon kaks arupärimist Harju tänava teemal. Abilinnapea Taavi Aasalt nõuti muuhulgas selgitusi, miks lõpetati läbirääkimised omanikega maade vahetamisest ja mille arvelt see raha linna eelarvest võetakse.

Teine arupärimine esitati abilinnapea Olga Sõtnikule, milles esitati küsimused Harju tänava äärde ülikalli haljasala rajamise kohta.

„Millal valmis Harju tänava haljasala projekt, mida see sisaldab ja kus on sellega linnarahval võimalik tutvuda?” küsis Reformierakonna esimees Keit Pentus arupärimist üle andes.

Pentus tundis ka huvi, milliseid teisi haljasalasid linn plaanib sel aastal Kesklinna ja Lasnamäele rajada ja kui palju raha linna parkidesse investeeritakse.

Arupärimistele peavad abilinnapead vastama kahe nädala jooksul.

 

Lisateave,

Keit Pentus

Tallinna Linnavolikogu RE fraktsiooni esimees

5040884
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt