Reformierakond: Keskerakond kahjustab laste huve

Uudis
|
08.07.2010

Reformierakond leiab, et Keskerakond kahjustab nende laste huve, kelle vanematest ainult üks on lapse sünni hetkel Tallinna elanik ja kutsub kõiki lastest tõeliselt hoolivaid Tallinna Linnavalitsuse ja Linnavolikogu liikmeid õiguskantsleriga kaasa mõtlema.

Täna saatis õiguskantsler Indrek Teder Tallinna linnavolikogule ettepaneku viia määrus, mille alusel määratakse lastele sünnitoetust, kooskõlla seaduste ja põhiseadusega. Õiguskantsleri hinnangul kohtleb volikogu määrus põhiseadusevastaselt ebavõrdselt lapsi, kelle vanematest ainult üks on lapse sünni hetkel rahvatikuregistri andmetel Tallinna elanik, võrreldes lastega, kelle mõlemad vanemad on lapse sünni hetkel rahvastikuregistri andmetel Tallinna elanikud.

Tallinna linnavolikogu reformierakondlasest liikme Katja Ljubobratetsi sõnul on täna last üksinda kasvatavatel lapsevanematel kaks varianti – kas jätta lapse sünnitunnistust vormistades teise vanema andmed märkimata või jääda linnapoolsest toetusest ilma: “Kui lapse sünni registreerimise hetkeks pole mõlemad vanemad samasse elukohta sisse kirjutatud, jätab linn lapsele toetuse maksmata. Sünnitoetus on mõeldud lapsele ja see ei tohiks sõltuda sellest, kas ja kui kaua lapse vanemad on koos elanud. Ning mõistlike linnajuhtide jaoks on see jätkusuutlikkuse võti – kui linn loobub sünnitoetuse maksmisest, otsustab nii mõnigi tulevane lapsevanem kasvõi naabervalda kolida. Paljud neist hoolivad lastest rohkem kui pealinn.”

“Nii nagu riigis tervikuna seisab Reformierakond ka Tallinnas eelkõige laste ja noorte perede õiguste ees, seetõttu on Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon valmis juba suvel õiguskantsleri poolt viidatud probleemi arutama ja sellele lahendusi leidma. Loodetavasti saadab volikogu esimees sellesisulise kutse juba lähipäevil,” lisas Ljubobratets .

Lisainfo:
Katja Ljubobratets
Tallinna Linnavolikogu liige
511 6585
katjaatreform [dot] ee

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt