Õnne Pillak: Nõmme peab jääma roheliseks

Uudis
|
08.07.2010

Nõmme halduskogu reformierakondlasest liige Õnne Pillak leiab, et rohelus on just see, mis teeb Nõmme eriliseks ja metsatukkade tsementeerimine muudaks Nõmme põlist elukeskkonda pöördumatult.

Pillaku sõnul ei leia ühelt poolt arendajate ja linnajuhtide ning teiselt poolt nõmmekate vaidlused planeeringute küsimuses lahendusi seni, kuni on vastu võtmata Tallinna rohealade teemplaneering, mis algatati juba 2005. aastal.

“Nõmme rohelised suuremad ja väiksemad metsatukad on siinse elukeskkonna eripära, mida nõmmekad armastavad ning soovivad hoida. Minu arvates tuleks lõpetada nõmmekate hirmutamine, et kohe-kohe lüüakse kopp maasse ja nende kodukoha elukeskkond sellisena hävib,” ütles Pillak. Erinevaid sellekohaseid näiteid, kus metsatukk või põlisraba tahetakse asendada korterelamute või maanteega on mitmeid. “Viimastel aastatel on Keskerakonna tegelikud huvid eeskätt Nõmmel aga ka Lasnamäel pigem arendajate huvide peegeldus ja sõltuvalt Keskerakonna elektoraadist rõhuga just Lasnamäel. See ei tohi nii olla – ka nõmmekatest ja nende elukeskkonnast peab hoolima nii nagu lasnamäelaste huvide eest seistakse juba täna,” lisas Pillak.

Pillaku hinnangul peaks linnaosa elanike veenmise asemel (et arendajal on õigus ehitada) veenma hoopis Tallinna linnajuhte, et kiiremas korras võetaks vastu Tallinna rohealade teemplaneering ning kaitse alla Pääsküla ja Harku rabad.

Pillaku sõnul on linnaosa peamised argumendid metsatukkade asendamiseks betooniga need, et me elame linnas mitte metsas ja arvestada tuleb ka arendaja huvide ja soovidega. “Aga kuhu jäävad Nõmme elanike huvid ja soovid?,” küsib Pillak toonitades, et Nõmme halduskogu tegi juba 2007. aastal Tallinna Linnavalitsusele ettepaneku Pääsküla ja Harku raba kaitse alla võtta.

Lisainfo:
Õnne Pillak
Nõmme halduskogu liige
5330 5033
onneatreform [dot] ee

Teate edastas:
Liina Vahtras
Reformierakonna kommunikatsiooninõunik
513 5595
liinaatreform [dot] ee

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt