Reformierakond ja IRL andsid üle Mihhail Kõlvarti umbusaldusavalduse

Uudis
|
06.02.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Martin Kukk andis tänasel volikogu istungil üle abilinnapea Mihhail Kõlvarti umbusaldusavalduse.

„Kõlvart püüab eirata Eestis kehtivaid seadusi, mis näevad ette venekeelsete keskkoolide üleminekut osaliselt eestikeelsele õppele,“ ütles Kukk. „Lisaks ei maksa ta haridusala abilinnapeana erakoolidele välja neile seadusega ette nähtud raha, ent samas andis linn 100 000 eurot eelarvega ning lisaks veel 30 000 eurot reservfondist Tallinna Vene Lütseumile, mille puhul on sisuliselt tegemist varjatud venekeelse munitsipaalkooliga.“

„Sellise teguviisi tõttu ei saa me leppida Mihhail Kõlvarti jätkamisega abilinnapeana ning olime sunnitud talle umbusaldust avaldama,“ lisas ta. „Kutsusime abilinnapea täna kohtumisele ning selgitusi jagama, kuid ei saanud selgeid ja olukorda muutvaid vastuseid.“

Lisaks Reformierakonna fraktsiooni liikmetele kirjutasid umbusaldusavaldusele alla ka IRLi saadikud. „Meil on väga kahju, et umbusaldusavaldusega ei liitunud sotsiaaldemokraadid, kes veiderdavad nagu ikka ka selle küsimuse arutamisel ning sisuliselt toetavad Kõlvarti tegevust abilinnapeana,“ sõnas Kukk.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt