Arto Aas ja Priit Kallakas esitati europarlamendi kandidaaditeks

Uudis
|
07.02.2014

Reformierakonna Tallinna kesklinna piirkond esitas Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadiks Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Arto Aasa ja erakonna Noortekogu partei välissekretäri Priit Kallakase.

„Arto Aas on pühendunud ja professionaalne, hea rahvusvahelise suhtluse kogemusega kandidaat. Tema energia ja töövõime aitab kindlasti Eesti huve Euroopa Parlamendis väärikalt esindada ja liberaalse maailmavaate kaitsel on ta vajadusel nagu lõvi,” ütles Reformierakonna juhatuse liige Keit Pentus-Rosimannus.

Arto Aasa sõnul on Eestil Euroopas kaks silmapaistvat trumpi, mille tugevusi hinnatakse – korras rahandus ja kaasaegsed e-teenused. “Nendes valdkondades tahan Eesti esindajana anda panuse terve Euroopa Liidu heaks. Ülioluline on Euroopa Liidu ühisturu piiranguteta toimimine, sest üle 500 miljoni tarbijaga siseturg pakub Eesti ettevõtjatele kõige paremaid kasvuvõimalusi. Samuti pean tähtsaks Euroopa Liidu ja USA vabakaubandusleppe sõlmimist, mis ergutab majanduskasvu ja loob tasuvaid töökohti mõlemal pool Atlandit.”

“Liberaalina pean väga oluliseks võitlust ülereguleerimise, protektsionismi ja ebatolerantsusega. Me ei vaja üha uusi reegleid ja piiranguid, me vajame Euroopat, mis hindab isikuvabadusi ja vaba konkurentsi. Kokkuvõttes peaks nende valimiste põhiküsimus olema: kuidas tõsta Euroopa Liidu majanduse konkurentsivõimet,” märkis Aas.

“Priit Kallakas on olnud pikaaegne Reformierakonna Noortekogu välisekretär, kelle töö tulemusena toimus esmaskordselt Eestis üle-euroopaline noorte liberaalide kongress. Täna on Kallakas tegev erakonna välissekretärina, igapäevaselt nõustab ta välisminister Urmas Paeti. Priidu näol on tegemist kindlasti ühe Eesti välispoliitika tulevikutegijaga,” selgitas Noortekogu esimees Joonas Vänto Priit Kallakase kandidatuuri esitamist europarlamendi valimistele.

“Euroopa Parlament ei ole vaid veteranpoliitikute pärusmaa ning vajab kindlasti haritud ja tegusate noorte panust. Kandideerin europarlamenti, sest usun, et nii Euroopa Parlament kui ka Eesti välispoliitika debatt vajab nooremat vaatenurka. Europarlamendis oleks minu huvideks kindlasti noorte haridus- ja töö leidmise küsimused. Kui Eestis on selge, et meie peamiseks tööjõu probleemiks ei ole mitte töökohtade puudus, vaid eelkõige kvaliteetse tööjõu puudus, siis laiemal Euroopa tasandil on tööpuudus ülekaalukalt suurim peavalu tekitaja,” lausus Priit Kallakas.

Lisaks Arto Aasale ja Priit Kallakasele on tänaseks Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste kandidaaditeks esitatud Urmas Klaas, Rait Maruste, Aivar Sõerd, Margus Hanson, Igor Gräzin ja Laine Randjärv.

Reformierakonna kandidaatide nimekiri ja valimisprogramm Euroopa Parlamendi valimisteks kinnitatakse 2. märtsil erakonna Üldkogul Tallinnas Swissotel konverentsikeskuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt