Reformierakond: gaasivõrkude eraldamisega venitamine teenib Gazpromi huve

Uudis
|
25.10.2010

„Reformierakond andis kaks nädalat tagasi IRLile ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile üle eelnõu gaasivõrkude eraldamiseks müüjast. Eelnõu mõjutab gaasi hinda Eesti tarbijatele, surudes seda alla läbi pakkujatevahelise konkurentsi. Lisaks vähendab see Eesti sõltuvust Vene gaasist ja Vene gaasimonopolist Gazpromist. Gaasi hinnast sõltub aga näiteks 75% Tallinna toasooja hinnast nagu on gaasi hinnast sõltuvuses teisedki linnad ning ettevõtted ja eratarbijad,“ ütles Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas.

„Eelnõu üleandmisel palusid IRL ja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium aega sellega tutvumiseks. Tänasel koalitsiooninõukogul palusid samad osapooled veel kaks nädalat aega, et ennast teemaga kurssi viia ning küsida arvamust Eleringi esindajatelt. Reformierakonna poolt oli see palve mõistetav ja arusaadav – teema on keeruline ja õige käitumise korral on tarbijale saadav kasu suur,” märkis Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

„IRL kinnitas meile, et toetab eesmärki tarbijale soodsama gaasihinna saamiseks ning annab oma parandusettepanekud eelnõusse. Küll tundub IRLi tänast pressiteadet lugedes, et nad pole veel eelnõuga tutvunud, sest olemasolev eelnõu pakub ka võimalusi Eesti Gaasile Euroopa energiadirektiivist tuleneva seadusega vastavusse viimiseks ja tagasiost on alles viimane võimalik lahendus,” sõnas Kristen Michal.

„Ootame ettepanekuid, sest võrgu eraldamisega venitamine teenib vaid Vene gaasimonopoli Gazpromi huve ja ma ei usu, et see on IRLi või majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eesmärk,” rõhutas Urmas Klaas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt