Kõiv: teeme kõik selleks, et inimesed leiaksid võimalikult kiiresti uue töökoha

Uudis
|
25.10.2010

Kommenteerides täna Keskerakonna fraktsiooni algatatud seaduseelnõud, mis kahekordistaks töötutoetuse maksmise aega, rõhutab sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv, et Reformierakonna poliitika on suunatud sellele, et inimesed leiaksid võimalikult kiiresti uue töökoha ehk püsiva sissetuleku.

Kõivu sõnul väitsid ka värskelt Nobeli majanduspreemia saanud teadlased, et mida rohkem ja pikemalt makstakse toetusi, seda kauem töötus püsib. ”Reformierakonna arvates tuleb peatähelepanu suunata töötutele osutatavatele teenustele, mis aitavad inimestel uut tööd leida,” lausus Kõiv.  

Kõiv toonitab, et Töötukassas arvelolemise ainukeseks põhjuseks ei tohiks olla ainult toetuse saamine. ”Töötukassa tegevuse peaeesmärgiks on töötutele erinevate teenuste osutamine nagu näiteks individuaalne nõustamine ja koolitus, mis aitavad inimesed tagasi tööle. Toetuse maksmine on vaid üks osa teenuste paketis. Samuti garanteerib Töötukassas arvelolek inimesele riigi poolt tasutava ravikindlustuse,” ütles Kõiv.  

”Tagatipuks on OECD Eesti sotsiaalpoliitika analüüsis välja toonud, et ei ole mõistlik maksta korraga mitmeid toetusi. Ehk siis tuleks abivajajale maksta pigem suuremat toimetulekutoetust kui korraga toimetulekutoetust ja töötutoetust. Toetuste ristmaksmine ei aita inimest toetuste saamise ringist välja ja uuesti tööturule tagasi,” lisas Kõiv.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt