Reformierakond: euro toob stabiilse majanduskasvu

Uudis
|
15.12.2010

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus peab 2010. aasta suurimateks kordaminekuteks üleminekut eurole, usalduse ja kasvu taastumist majanduses ning tööpuuduse vähenemist.

„Reformierakonna põhiline energia on suunatud stabiilse majanduskasvu tagamisele – just see on Eesti tuleviku võtmeküsimus. Inimeste heaolu saab toetuda vaid tugevale majandusele ja stabiilsele kasvule, mis aitab tööandjatel luua uusi töökohti ja võimaldada palgatõusu ning riigil tagada paremaid teenuseid oma kodanikele ja tõsta pensione. Kogu eesti rahva ühise pingutuse tulemusena saavutatud euro on kõige eelneva vundamendiks,” ütles Reformierakonna aseesimees Keit Pentus.

Reformierakonna aseesimehe, rahandusminister Jürgen Ligi sõnul jätkus lõppeval aastal riigirahanduse korrastmine, Eesti saavutas sel alal märkimisväärse rahvusvahelise maine ning tagati eurole üleminek.

„Me oleme suutnud anda EL majanduspoliitika ümberkujundamisse tooni ning reguleerinud kodust rahandust selle nimel, et eelarvekriisid ei korduks. Järgmise aasta eelarves on aegade suurim investeeringute hulk, 16 miljardit krooni ning eelarve prioriteetideks on haridus, kultuur ja majanduskeskkond,” lausus Ligi.

Reformierakonna juhatuse liikme, sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on Reformierakonna oluliseks prioriteediks endiselt võitlus tööpuudusega. „Riiklikud abimeetmed – palgatoetus, ettevõtluse alustamise toetus, tööpraktika ja muud tegevused on aidanud paljusid – registreeritud töötute arv on vähenenud pea 30 000 inimese võrra ning tuhanded on saanud uusi oskusi, mis aitavad neid tulevikus edasi,” märkis Pevkur, toonitades, et parim kindlustus töötuse vastu on hea haridus ja stabiilne majanduskasv.

Pevkur peab kordaminekuks ka toimetulekupiiri tõstmist 1200 kroonini kuus, mis aitab parandada majanduslikesse raskustesse sattunud perede igapäevast toimetulekut. „Samuti on mul rõõm tõdeda, et eestlaste iive on juba teist aasta järjest positiivne, seda kindlasti ka tänu kindlust andvale vanemahüvitise süsteemile.”

„Täname aasta jooksul tehtu eest kogu eesti rahvast ja oma head partnerit valitsuses, Isamaa ja Res Publica Liitu. Reformierakonnale on ka uuel aastal kõige tähtsam jätkata struktuurseid reforme majanduses, energeetikas, sotsiaal- ja haridusvaldkonnas, et tagada Põhjamaade tasemel haridus ning stabiilne majanduskasv, mis võimaldab pakkuda heal tasemel avalikke teenuseid, turvalisust ning tõsta pensione. See tähendab Eesti inimeste elatustaseme tõusu ja paremat tulevikku meile kõigile,” sõnas Reformierakonna aseesimees Keit Pentus.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt