Reformierakond ei mõista Tallinna parkimistasude järsu tõusu tagamaid

Uudis
|
28.11.2007

Reformierakonna hinnangul üritab keskerakondlik linnavalitsus auto-, korteri- ja majaomanike arvelt lappida eelarveauke k-kinnisvaratehingute ja Tallinna kesktelevisiooni käivitamise rahastamiseks. Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on see ainus võimalus seletada linnavalitsuse plaani tõsta üllatuslikult nii kesklinna parkimistasusid kui maamaksu üle kahe korra.

„Plaanitud maksutõuse võib võrrelda astmelise tulumaksuga, mida Keskerakond on aastaid propageerinud,“ lisas Holsmer. „Ehk mida paremini inimestel läheb, seda rohkem linnavõim nende tasku kallale läheb.“

Holsmer leiab ka, et linnavalitsuse põhjendused teiste linnade parkimistasude võrdluste näol on nõrgad ja otsitud ning linnakodanikena jäävad parkimistasude sedavõrd hüppelise tõusu tagamaad arusaamatuks. „Ilmselt peituvad tegelikud põhjused mujal. Alles hiljuti tõsteti autode hulga vähendamise eesmärgil parkimistasusid südalinnas, sel kevadel laiendati märkimisväärselt kesklinna parkimistsooni – kas linnavalitsusel on andmeid, et hinnatõus tõepoolest vähendas autode hulka kesklinnas?“ küsis Holsmer. „Tundub, et Keskerakond on taas asunud sarnaselt alkoholimüügi kellaajalisele piiramisele põhjuste asemel tagajärgi likvideerima – mõelda tuleks hoopis parkimismajade ehitamisele ning sellele, kuidas soodustada ühistranspordi kasutamist ning „pargi ja sõida” süsteemi laiendamist.”

Holsmeri sõnul on niisamuti arusaamatu, mida autoomanik parkimistasu tõusu eest linnalt vastu saab: „ Kui ma maksan ära prügiveo arve, siis saan ma vastu konkreetse teenuse. Parkimistasu tõusu puhul on linna poolt vastupakutav avalik teenus väga hägune.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt