Reformierakond avalikustab esmaspäeval majandus- ja rahandusprogrammi

Uudis
|
14.11.2010

Reformierakond avalikustab esmaspäeval majandus- ja rahandusprogrammi eelnõu, mille maksuosas lubatakse tööjõumaksude vähendamist kõrge tootlikkusega töökohtade tekkeks, muus osas aga maksurahu.

“Reformierakonna programmis kirjeldatud majanduspoliitika eesmärk on Eesti inimeste elatustaseme tõus. Selle eelduseks on stabiilne majanduskasv ja konkurentsivõimeline majandusstruktuur – just neist sõltuvad uued töökohad, pensionide tõstmine, teenused lastega peredele, turvalisus ja Põhjamaade tasemel haridus,” ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip.

Ansip tõi välja, et Eesti majanduskasvu võti on ülemaailmses väärtusahelas ülespoole liikumine – Eestis tehtu ja loodu peab muutuma oluliselt väärtuslikumaks ja konkurentsivõimelisemaks. “Töö tootlikkus ja hind peab kasvama – vaid sellisel juhul saavad kasvada ettevõtlustulu ja palgad. Prioriteetseks on just inimeste sissetulekute kasv, riigi- ja kohalike omavalitsuste kaudu ümberjaotatav saab kasvada aeglasemas tempos, kui inimeste sissetulekud,” lausus Ansip.

“Riik panustab selle eesmärgi saavutamisse atraktiivse ja usaldusväärse keskkonna loomisega: hariduse ja teaduse, tööturupoliitka, infrastruktuuri-, IT-, energia- ja transpordipoliitika, õiguspoliitika ja majandusdiplomaatiaga,” täiendas Reformierakonna aseesimees, rahandusminister Jürgen Ligi.

“Kõiki riigi ja kohalike omavalitsuste poolt ettevõetavaid samme, mis mõjutavad majanduskeskkonda, tuleb hinnata nende mõju alusel Eesti rahvusvahelisele konkurentsivõimele,” märkis Ligi.

Rahandusminister toonitas, et riigi suur vastutus, mis võimaldab seda keskkonda rahastada, on elujõuline riigieelarve, stabiilne maksusüsteem, võimalikult madal ning majanduslikult mõistlikult jaotuv maksukoormus.

“Tuleb luua olukord, kus majandusele halbadele aegadele ei pea reageerima ühegi maksu tõstmisega. Maksukoormuse alandamine ning teised konkurentsivõimet tõstvad meetmed peavad sõltuma eelarve struktuurse ülejäägi suurusest,” kirjeldas Ligi.

Nende sihtide saavutamiseks kavandab Reformierakonna esmaspäeval avaldatav majandus- ja rahandusprogramm lisaks maksundusele reforme ja tegevusi ka tööturu, ettevõtlikkuse edendamise, infrastruktuuri, riigimajanduse, õiguskaitse, ekspordi edendamise ja finantskeskkonna arendamise vallas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt