Reformierakond alustab Tallinnas koalitsiooniläbirääkimisi Rahvaliidu ja Res Publicaga

Uudis
|
08.10.2004

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus hindas täna eilsete eelarvekõneluste tulemusi ning otsustas alustada läbirääkimisi võimaliku uue koalitsiooni moodustamiseks Rahvaliidu ja Res Publicaga. Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Keit Pentuse sõnul sündis eilsete kõneluste tulemusel sisuliselt kaks Tallinna linna tuleva aasta eelarvekava. “Ka Keskerakonnaga kokkuleppel polnud viga. Kuid kõnelustel Rahvaliidu ja Res Publicaga kokku lepitu on tallinlaste jaoks oluliselt parem,” sõnas Pentus. Nii näiteks on Rahvaliidu ja Res Publicaga kokku lepitud eelarvekavas sees soov toetada järgmisest aastast laste erahuvialakoolides käimist, suurendada spordiga tegelevate laste toetuseid, suurendatakse investeeringuid koolide ja lasteaedade korrastamisse. Pentuse sõnul otsustas Tallinna piirkonna juhatus seetõttu minna edasi Res Publica ja Rahvaliiduga kokku pandud eelarvekavaga ning tõsta need kõnelused uuele tasemele. “Sisuliselt otsustas juhatus alustada läbirääkimisi võimaliku uue koalitsiooni moodustamiseks Res Publica ja Rahvaliiduga,” ütles Pentus. Sellise otsuse langetamise tingis Pentuse sõnul olulisel määral ka tõsiasi, et usaldus seniste koalitsioonipartnerite vahelt on kadunud. “Keskerakonna heitlik käitumine vaenulikust ülisõbralikuni ja samaaegne silmaheitmine Res Publicale ei sisendanud mingit kindlustunnet, et kogu eilne meiega kokkuleppimine ei olnud lihtsalt taktikaline manööver,” lausus Pentus.

“Eks me tunne Keskerakonna hingeelu ka. Kui oleksime sellistes oludes kokku leppinud, oleksime saanud lihtsalt kullast raamis aupaberi, mida kooliaegsete diplomite kõrvale seinakaunistuseks üles riputada.”

Pentus oli veendunud, et pärast neljapäevast umbusaldust oleks kulunud vähem kui päev, kui Keskerakond oleks asunud kokkuleppest kõrvale hiilima ja vähem kui kuu, et asuda mistahes ettekäändel kokku panema võimuliitu Res Publicaga.
“Hindasime poliitilist olukorda ja kokkuleppeid ning leidsime, et praegustes tingimustes oleks kõige mõistlikum alustada läbirääkimisi võimaliku uue koalitsiooni loomiseks partneritega, kellega meil on usalduslik vahekord ja kelle vahel valitseb kaevikusõja õhustiku asemel positiivse koostöö vaim,” sõnas Pentus.

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus otsustas, et läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad piirkonna juht Keit Pentus, Tallinna volikogu esimees Maret Maripuu, abilinnapea Peep Aaviksoo ja nõunik Remo Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt