Reformierakond alustab läbirääkimisi IRLiga

Uudis
|
09.03.2011

Reformierakonna juhatus otsustas alustada läbirääkimisi valitsuse moodustamiseks Isamaa ja Res Publica Liiduga. Erakondade delegatsioonid plaanivad kohtuda täna kell 15 Stenbocki majas.

„Eile peetud konsultatsioonide põhjal saame öelda, et Isamaa ja Res Publica Liiduga on meil maailmavaateline ühisosa kõige suurem. Reformierakonda ja IRLi ühendab hea koostöö Eestile keerulistel aegadel vajalike otsuste tegemisel. Tahame ka uues valitsuses jätkata Eestile oluliste reformidega,” ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

„Läbirääkimistel võtame aluseks meie põhjaliku valimisprogrammi. Uue valitsuse tegevuskava peab toetama Reformierakonna pikaajalist visiooni, et Eestist saaks vaba ja jõukas Põhjala riik,” lausus Michal.

Michal lisas, et Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga on Reformierakonnal ühisosa samuti olemas ning kindlasti jätkub konstruktiivne koostöö Riigikogus. Keskerakonnaga Reformierakond koostööd ei plaani, pidades seda võimatuks, kuni erakond ei ole võtnud selget seisukohta oma esimehe tegevuse osas Venemaalt raha küsimisel.

Reformierakonna läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad erakonna esimees Andrus Ansip, peasekretär Kristen Michal, volikogu esimees Rain Rosimannus ja erakonna aseesimees Keit Pentus. Asendusliikmetena kuuluvad delegatsiooni erakonna aseesimehed Jürgen Ligi ja Urmas Paet, juhatuse liikmed Rein Lang, Valdo Randpere ja Taavi Rõivas ning Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt