Randpere: Tallinn ummikutest vabaks!

Uudis
|
|
04.10.2013

Juhtimaks tähelepanu Tallinna linnavalitsuse tegematajätmistele pealinna suurte liiklussõlmede väljaehitamisel, korraldas Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat reede hommikul Pirita teel Russalka juures „Russalka ummikukohviku“. Ummikus seisvatele autojuhtidele pakkusid sooja kohvi ja värskeid saiakesi Valdo Randpere ja Reformierakonna Pirita esikandidaadid.

„Korras teed ja sujuv liiklemine on eelduseks, et Tallinna tuleksid suured investeeringud ja nendega koos kõrgepalgalised töökohad. Töökohad ja kõrgemad palgad põgenevad Tallinnast, kui tööinimesed istuvad igal hommikul ja õhtul tunde ummikutes,“ lausus Randpere.

Randpere sõnul lõppevad pealinna autojuhtidele aastaid peavalu valmistanud ummikud siis, kui saavad välja ehitatud suured liiklussõlmed – Russalka ja Haabersti ristmikud. „Tallinna linn rahastab teede jooksvat remonti tsükliliselt vastavalt valimistele. Seetõttu lagunevad teed kiiremini, kui neid remontida jõuab. Samuti ei ole Tallinna linn pidanud prioriteediks suurte liiklussõlmede välja ehitamist ja omapoolse kaasafinantseerimise garanteerimist.“

„Russalka ristmikule oli 2009. aastal valitsuse toetus summas 500 miljonit krooni olemas. Tallinn aga kahjuks ei soovinud oma panust anda ja ristmik ongi tänase päevani tegemata. Suurte projektide tegemiseks on riigi ja linna hea koostöö hädavajalik. Võtame näiteks äsja valminud Ülemiste ristmiku, mida Savisaar esitleb kui linnavalitsuse saavutust. Tegelikkuses finantseeris selle ehitust 75% ulatuses riik Euroopa Liidu rahadest,” sõnas Reformierakonna Pirita esikandidaat ja Riigikogu majanduskomisjoni liige Kristen Michal.

„Uue Russalka ristmiku jaoks on samuti vaja, et linnajuhid annaks oma panuse koos riigiga. Senine linnavalitsus seda kahjuks ei ole suutnud ja suured asjad jäävad tegemata. Reformierakonna meeskonnas on inimesi nii riigi tasandilt kui kohapealt ja koos saame uue Russalka ristmiku tehtud. Muutuste eelduseks on, et kõik ummikus istumise asemel valima tulevad. Tänase ürituse mõte oli rõõmsas võtmes näidata, et aeg, mis võiks kuuluda perega hommikusöögilauas istumisele, ei pea kuluma ummikule ja kiirustamisele, kui linna arukalt juhitakse,” märkis Michal.

Fotogalerii linnapeakandidaat Valdo Randpere ja Reformierakonna Pirita kandidaatide „Russalka ummikukohvikust“ asub siin: https://www.dropbox.com/sh/bj5dk8u9fboozba/oaymop4aOF.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt